Podsumowanie wiosennych przygotowań sezonu 2018/ 2019

17 marca 2019, 09:51

Dziewięć rozegranych sparingów, osiem zwycięstw i jedna porażka z IV ligowym Powiślakiem Końskowola to dobry prognostyk przed startem rundy wiosennej sezonu 2018/ 2019. Zespół Opolanina w ośmiu wygranych meczach pokonał kolejno Stok Zakrzówek, Wicher Kobyłka, Juniorów drużyn Górnika Łęczna oraz Lewartu, ligowych rywali ze Stróży oraz Puław, a także drużynę GKS-u Niemce i w ostatnim wczorajszym sparingu V ligową ( okręg Chełmski ) Unię Rejowiec. Cieszyć powinien fakt, że we wszystkich meczach nasi zawodnicy potrafili zdobyć co najmniej dwie bramki, wyjątkiem jest spotkanie z drużyną GKS-u Niemce, gdzie wygraliśmy 1-0, łączna liczba zdobytych bramek w tegorocznych sparingach to 34 gole. Z drugiej strony martwić może liczba bramek straconych, a było ich 17, jednak wiadomo, że mecze kontrolne są właśnie od tego, aby rotować składem i sprawdzać "nowe" warianty i ustawienie zawodników.

Kolejnym plusem jest forma młodych zawodników. Z dobrej strony pokazali się Banach, Drozd oraz Nowak. Dwóch ostatnich dało wyraźny sygnał trenerowi, że na wiosnę będą mocno walczyć o "pierwszy plac"

Jeżeli chodzi o transfery, to zbyt wiele się nie działo. Drużynę wzmocnił bramkarz Miłosz Szczepański. Natomiast po stronie strat możemy zapisać:
Mikołaj Bąska ( nie wznowił treningów )
Kamil Korecki ( wypożyczenie do drużyny Kaszuby Połchowo )
Mateusz Szafrański ( transfer definitywny Lewart Lubartów)

Powrót zmagań ligowych już za tydzień! Swój pierwszy ligowy mecz rozegramy w Janowie z miejscową Janowianką. Tak naprawdę ten mecz, jak i kolejne zweryfikują tegoroczne przygotowania. Mamy jednak nadzieję, że młodzi zawodnicy będą dalej szli drogą, którą obrali pod koniec rundy jesiennej.

Powodzenia!!!