Dublet Króla i oberwanie chmury

31 maja 2021, 13:09  

A A A

W 8. kolejce rundy finałowej na własnym boisku Opolanin podejmował Kłosa Chełm.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice musieli czekać do 19. minuty. Wynik spotkania otworzył niezawodny Kamil Król. Nie minęło pięć minut, a Opolanin prowadził już 2:0. W 23. minucie Daniel Szewc dośrodkował z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył, a jakże, Kamil Król, który bez większych problemów skierował piłkę do bramki. Była to 19 i 20 bramka naszego snajpera w tym sezonie. W sumie, Król w rundzie finałowej strzelił 14 goli.

Po przerwie Kłos chciał zdobyć chociażby jedną bramkę. Jednak nasza drużyna też miała kilka dobrych sytuacji. W 61. minucie ponownie mieliśmy rzut rożny i ponownie Kamil Król umieścił piłkę w bramce. Kibice i piłkarze Opolanina już cieszyli się z trzeciego gola, jednak ich radość była przedwczesna. Sędzia w momencie strzału dopatrzył się faulu i gola nie uznał.

W końcówce spotkania mieliśmy prawdziwe oberwanie chmury. Na boisku było tak ślisko, że zawodnikom trudno było utrzymać równowagę. Pogoda miała również wpływ na to, że w 90. minucie na skraju pola karnego przypadkowo sfaulowano jednego z zawodników gości. Sędzia wskazał na „wapno”. Gola z rzutu karnego strzelił Kacper Kowalski. Goście nie mieli już jednak czasu na zdobycie wyrównującej bramki.

Odegraliśmy się na Kłosie, za porażkę w pierwszym spotkaniu. Po tym zwycięstwie mamy 47 punktów. Po następnej kolejce tych punktów będziemy mieć  50, ponieważ za mecz z Unią Hrubieszów, który się nie odbędzie, przyznany zostanie nam walkower. To oznacza, że Opolanin zostaje w IV lidze na kolejny sezon.

Jak pisałem wyżej, Opolanin nie  zagra w środę z Unią Hrubieszów z tego powodu, że Unia wycofała się z rozgrywek. To oznacza, że mamy więcej czasu na przygotowanie się do niedzielnego meczu z Ładą Biłgoraj.

Tekst: Mateusz Bartoszek

 

Opolanin: Adamczyk -  Lutsyk, Siudy, Leziak, Wesołowski,  Koneczny, Pałka, Sałasiński, Szewc (87’ Fliszkiewicz), Drozd (71’ Duda), Król

 

Tabela i terminarz hummel IV ligi lubelskiej grupy spadkowej: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11747.html

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych