Dublet Rybaka, zła passa przerwana

12 października 2021, 10:53  

A A A

Po dwóch wyjazdowych porażkach powróciliśmy na Kolejową. W niedzielę do Opola Lubelskiego przyjechała Sparta Rejowiec Fabryczny.

W pierwszej połowie zarówno Opolanin, jak i Sparta miały swoje okazje. W pierwszych minutach meczu groźnie atakowali przyjezdni. Nasz zespół mógł odgryźć się w 8. minucie. Wtedy to, Kamil Król dostał piłkę w polu karnym Sparty, ale nie zdołał opanować futbolówki. Ładną akcję Opolanin przeprowadził w 35. minucie. Pisząc dokładniej przeprowadzili ją Krzysztof Rybak i Bartłomiej Koneczny. Najpierw Rybak podał do Konecznego, ten ładnym zwodem minął obrońcę i oddał piłkę Rybakowi. Niestety strzał Rybaka został zablokowany.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla Sparty. W 52. minucie goście wyszli na prowadzenie. W podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Aliaksei Piatrenka, który wpakował piłkę do naszej bramki. Strata gola wyraźnie rozwścieczyła podopiecznych Dariusza Bodaka. W 62. minucie Opolanin doprowadził do wyrównania. Krzysztof Rybak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Niedziela była zdecydowanie dniem Krzysztofa Rybaka. W 71. minucie Rybak huknął z dystansu. Nie najlepiej ustawiony bramkarz Sparty nie zdołał skutecznie interweniować i piłka wylądowała w bramce. Potem mogliśmy zarówno podwyższyć prowadzenie, jak i stracić gola. Sparta w końcówce miała dwie dobre okazje. Na szczęście dwie znakomite interwencje zaliczył Miłosz Szczepański i trzy punkty zostały w Opolu Lubelskim.

To zwycięstwo na pewno podniesie morale w zespole. Trzy punkty zdobyte w niedzielę są tym bardziej ważne, że wywalczyliśmy je z bezpośrednim rywalem o pierwszą szóstkę.

 

Opolanin: Szczepański – Wszołek, Górniak, Giza (27' Frydecki), Leziak, Nieradko (77’ Duda), Pałka, Górski (58' Banach), Rybak (73’ Drozd), Koneczny (73’ Wesołowski), Król.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych