ZAMKNIJ

MKS Opolanin Opole Lubelskie

Klub

<b>MKS Opolanin Opole Lubelskie</b>


Adres ul. Kolejowa 17, 24-300 Opole Lubelskie
Barwy biało-niebieskie
Rok założenia 1949
Telefon +48 504 341 717


HISTORIA KLUBU

Klub Sportowy "Opolanka" w Opolu Lubelskim został założony w latach czterdziestych przez Kol. Drańskiego Mariana, Wolińskiego Stanisława i Stawowego Zygmunta.

Działalność rozpoczęto od zorganizowania drużyny piłki nożnej , którą. następnie przekształcono w sekcję. Drużyny Sekcji piłki nożnej istniejące od chwili powstania Klubu trenowane były cały czas do roku 1984 przez Drańskiego Mariana, który w latach pięćdziesiątych był też jej najlepszym zawodnikiem.

Pierwsza drużyna największe sukcesy odnosiła przy końcu lat sześćdziesiątych i początku lat siedemdziesiątych kiedy grała w lidze wojewódzkiej (obecne województwo). Drużynę naszą zaliczano do czołówki i klasyfikowano w pierwszej dziesiątce regionu. W w/w okresie juniorzy "Opolanki" kilkukrotnie zajmowali pierwsze miejsce w swojej grupie. Wielu zawodników grało lub gra w zespołach wyższych klas. Natomiast sami bardzo rzadko korzystaliśmy z zawodników innych zespołów, bazując przede wszystkim na własnych wychowankach.

Wracając do historii organizacyjnej Klubu, należy pamiętać, że od początku istnienia związany był z "Cukrownią'', w Opolu Lub. W pewnym okresie czasu 18-tu zawodników I drużyny zatrudniano w Cukrowni. Zakład ponosił wszystkie związane z tym koszty i kłopoty zwalnianie zawodników na treningi, mecze, obozy itp.

Organizowaniem działalności "Opolanki" w minionych latach zajmowało się wielu pracowników "Cukrowni" a jednocześnie znanych i cenionych Obywateli naszego miasta: Drański Marian, Nowak Lechosław, Matuszewski Marian opracował pierwszy statut Klubu, Kępski Stanisław, Horbowski Zbigniew, Deczkowski Bonifacy pełnił funkcje Prezesa przez 10 lat oraz wielu innych.

Kadra

Andrzej Fliszkiewicz Napastnik
Bartłomiej Borowiak Pomocnik
Bartłomiej Jakóbczyk Bramkarz
Bartłomiej Koneczny Pomocnik
Damian Gawron Pomocnik
Daniel Duda Pomocnik

Pełna lista...

Rozgrywki

Junior Młodszy Grupa 2 18/ 19 (Sezon 2018/2019) Więcej...
Klasa okręgowa, grupa: Lublin 18/19 (Sezon 2018/2019) Więcej...
Klasa okręgowa, grupa: Lublin 19/20 (Sezon 2019/2020) Więcej...
Mecze kontrolne - lato 19/20 (Sezon 2019/2020) Więcej...

Zarząd

Mariusz Bigos Prezes
Mariusz Koziarski V-ce Prezes
Wiesław Kozak Sekretarz
Krzysztof Piotrowski Skarbnik
Andrzej Fliszkiewicz Członek zarządu
Robert Krupa Członek zarządu

Pełna lista...

Stadion

Wymiary 105 m x 68 m
Pojemność 711 miejsc

Więcej informacji...