Klub

MKS Opolanin Opole Lubelskie


Nazwa MKS Opolanin Opole Lubelskie
Adres ul. Kolejowa 17, 24-300 Opole Lubelskie
Barwy biało-niebieskie
Rok założenia 1949
Telefon +48 504 341 717


HISTORIA KLUBU

Klub Sportowy "Opolanka" w Opolu Lubelskim został założony w latach czterdziestych przez Kol. Drańskiego Mariana, Wolińskiego Stanisława i Stawowego Zygmunta.

Działalność rozpoczęto od zorganizowania drużyny piłki nożnej , którą. następnie przekształcono w sekcję. Drużyny Sekcji piłki nożnej istniejące od chwili powstania Klubu trenowane były cały czas do roku 1984 przez Drańskiego Mariana, który w latach pięćdziesiątych był też jej najlepszym zawodnikiem.

Pierwsza drużyna największe sukcesy odnosiła przy końcu lat sześćdziesiątych i początku lat siedemdziesiątych kiedy grała w lidze wojewódzkiej (obecne województwo). Drużynę naszą zaliczano do czołówki i klasyfikowano w pierwszej dziesiątce regionu. W w/w okresie juniorzy "Opolanki" kilkukrotnie zajmowali pierwsze miejsce w swojej grupie. Wielu zawodników grało lub gra w zespołach wyższych klas. Natomiast sami bardzo rzadko korzystaliśmy z zawodników innych zespołów, bazując przede wszystkim na własnych wychowankach.

Wracając do historii organizacyjnej Klubu, należy pamiętać, że od początku istnienia związany był z "Cukrownią'', w Opolu Lub. W pewnym okresie czasu 18-tu zawodników I drużyny zatrudniano w Cukrowni. Zakład ponosił wszystkie związane z tym koszty i kłopoty zwalnianie zawodników na treningi, mecze, obozy itp.

Organizowaniem działalności "Opolanki" w minionych latach zajmowało się wielu pracowników "Cukrowni" a jednocześnie znanych i cenionych Obywateli naszego miasta: Drański Marian, Nowak Lechosław, Matuszewski Marian opracował pierwszy statut Klubu, Kępski Stanisław, Horbowski Zbigniew, Deczkowski Bonifacy pełnił funkcje Prezesa przez 10 lat oraz wielu innych.

Kadra

Adrian Lenkiewicz Pomocnik
Anes Kherouf Napastnik
Bartosz Opoka Pomocnik
Daniel Duda Napastnik
Dariusz Drzazga Pomocnik
Dominik Pietras Obrońca

Zobacz wszystkie

Zarząd

Kamil Korecki Prezes
Marcin Przychodzeń V-ce Prezes
Mateusz Bartoszek Sekretarz

Zobacz wszystkie

Stadion

Pojemność 711 miejsc
Wymiary 105 m x 68 m
Oświetlenie 250 lux

Zobacz więcej