Ciężki mecz z beniaminkiem

09 września 2023, 15:55  

A A A

Już jutro rozegramy trzeci domowy mecz z rzędu. Bardzo możliwe, że będzie ono najcięższe z tych trzech. W ramach VII kolejki hummel IV ligi lubelskiej zagramy z Ładą Biłgoraj.

Opolanin w poprzedniej kolejce wygrał 2:1 z Gromem Kąkolewnica. Po sześciu kolejkach nasz zespół zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Do tej pory wygraliśmy trzy spotkania, jedno zremisowaliśmy i dwa przegraliśmy.

Łada w poprzedniej kolejce wygrała 1:0 z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po sześciu kolejkach zespół z Biłgoraja zajmuje 5 miejsce w tabeli. Do tej pory Łada zgromadziła dwanaście punktów. Bilans naszych najbliższych rywali to cztery zwycięstwa i dwie porażki.

Bez wątpienia czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Łada przyjedzie do Opola Lubelskiego po trzy punkty. Nasz zespół zrobi jednak wszystko, żeby odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielnym meczu zabraknie kontuzjowanych Macieja Baryły i Konrada Ćwieki.

 

Przed meczem krótkiego wywiadu udzielił kapitan naszego zespołu – Karol Banachiewicz.

W niedzielę gracie z będącą w czołówce Ładą Biłgoraj. Chociaż Łada to beniaminek, to sezon rozpoczęli w bardzo dobry sposób. Jak musicie zagrać, żeby wygrać trzeci mecz z rzędu.

Łada to bardzo mocny przeciwnik co pokazują ich ostatnie wyniki. Przed sezonem zrobili dużo transferów i z tego co słyszałem, walczą o najwyższe cele. Mecz nie będzie łatwy, ale trener na pewno przygotuje odpowiednią taktykę, która pozwoli nam wygrać to spotkanie. Po ostatnich dwóch zwycięstwach uwierzyliśmy, że możemy pokonać każdego w tej lidze.

W tym sezonie jesteś kapitanem Opolanina. Jest to dla ciebie duże wyróżnienie czy nie zwracasz zbytnio na to uwagi? Jak bycie kapitanem wpływa na grę zawodnika?

Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, ale nie wpływa to na moją grę. Zawsze daje z siebie 100%. Najważniejsze, że jesteśmy silni i zgrani jako drużyna. Wszystkie rzeczy wyjaśniamy między sobą i tutaj nie ma znaczenia, kto nosi opaskę.

Kilka dni temu kontuzji doznał nasz napastnik Maciej Baryła. Jak duża jest to strata dla zespołu? Czy w imieniu zespołu chciałbyś przekazać Maćkowi słowa wsparcia?

Jest to bardzo trudna sytuacja dla Maćka i całej drużyny. Maciek dopiero przyszedł do klubu i gdy wydawało się, że doszedł do odpowiedniej formy oraz zgrał się z drużyną nagle łapie bardzo bolesną kontuzję, która wyklucza go z gry na kilka miesięcy. Jest to dla nas duża strata, patrząc na jego dorobek strzelecki w poprzednich sezonach. Jesteśmy przekonani, że wróci do treningów silniejszy i pokaże, na co go stać na boisku. Rozmawialiśmy z Maćkiem i wie, że może na nas liczyć.

 

Mecz odbędzie się 10 września na stadionie im. Mariana Drańskiego w Opolu Lubelskim. Początek spotkania o godzinie 17:00. W kasie stadionu będzie można zakupić klubowy szalik (koszt: 40 zł) oraz kubek z logo zespołu (25 zł). Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie!

Informujemy, że z powodu przyjazdu kibiców gości zamknięta będzie trybuna za ławkami rezerwowymi.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych