Czas na rundę finałową

17 kwietnia 2021, 11:39  

A A A

 

W 1. kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi lubelskiej Opolanin Opole Lubelskie podejmie na własnym boisku zespół Unii  Białopole. Jesteśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania. Unia w rundzie zasadniczej zajęła ostatnie miejsce w drugiej grupie IV ligi. Drużyna z Białopola w 22 meczach zdobyła zaledwie 3. punkty. Ponadto nasi niedzielni rywale przegrali 19 ostatnich spotkań.

Oczywiście żadnego rywala nie wolno lekceważyć, lecz Unia to idealny rywal na przełamanie i rozpoczęcie rundy finałowej od zwycięstwa. Przypomnę, że nasza drużyna nie wygrała od ośmiu spotkań. Miejmy nadzieję, że jutro będziemy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym roku.

Rozpoczęcie rundy finałowej od zwycięstwa jest bardzo ważne. Opolanin zajmuje obecnie 5. miejsce i traci do liderującego Gryfa Gmina Zamość pięć punktów. Piąte miejsce może wydawać się względnie bezpieczne, lecz w ostatecznym rozrachunku wcale nie musi oznaczać utrzymania. Z IV ligi na pewno spadają trzy ostatnie drużyny, ale maksymalnie spaść może nawet osiem ekip. Ostateczna liczba drużyn które spadną zależy od tego ile drużyn z naszego województwa spadnie z III ligi. Jeżeli z III ligi spadnie pięć drużyn z naszego województwa to z IV ligi spadnie osiem drużyn, jeżeli cztery to siedem…itd.

W rundzie finałowej nie możemy głupio tracić punktów. W każdym spotkaniu musimy walczyć o trzy punkty, aby na koniec sezonu znaleźć się na miejscu które zagwarantuje nam utrzymanie. W 12 spotkaniach rundy finałowej na pewno nie zabraknie emocji. Oby szczęście wreszcie było po naszej stronie.

Niedzielny mecz z Unią Białopole rozpocznie się o godzinie 15:00. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Postaramy się przeprowadzić transmisję na żywo. Wynik będziemy podawać na naszym Facebooku i Instagramie.  

Tekst: Mateusz Bartoszek

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych