Derby Powiatu Opolskiego

07 października 2023, 14:50

Przed nami najbardziej prestiżowy mecz sezonu. Derby Powiatu Opolskiego ze Stalą Poniatowa. W niedzielę nie może was zabraknąć na stadionie.

Opolanin w poprzedniej kolejce zremisował na wyjeździe 2:2 ze Startem Krasnystaw. Po 10. kolejkach nasz zespół zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Do tej pory wygraliśmy pięć spotkań, dwa zremisowaliśmy i trzy przegraliśmy.

Stal w poprzedniej kolejce wygrała 6:1 z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Zespół z Poniatowej zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli. Do tej pory Stal zgromadziła 10 punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i sześć porażek.

Derby rządzą się swoimi prawami, więc nie ma sensu wskazywać w nich faworyta. Na własnym stadionie nie przegraliśmy od czterech spotkań. Za to Stal po słabym początku sezonu, obecnie notuje niezłe wyniki (7 punktów w czterech ostatnich meczach). W naszym klubie wszyscy zdają sobie sprawę, że w tym meczu liczy się tylko zwycięstwo. Rok temu, w sezonie 2022/23 dwa razy przegraliśmy ze Stalą. Jutrzejszy mecz to idealna okazja, żeby wreszcie wygrać z naszym rywalem zza miedzy. Liczymy na to, że w niedzielę naszych zawodników poniesie głośny doping opolskich kibiców.

Informacje przedmeczowe:

1. Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion w celu uniknięcia kolejek.

2. W niedzielę będzie obowiązywał kategoryczny zakaz na stadion szklanych butelek oraz innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie.

3. W związku z planowanym przyjazdem grupy zorganizowanej kibiców z Poniatowej zamknięta będzie trybuna za ławkami rezerwowymi. Prosimy więc o zajmowanie miejsc na trybunie krytej.

Mecz odbędzie się 8 października na stadionie im. Mariana Drańskiego w Opolu Lubelskim. Początek spotkania o godzinie 15:00. Wejście na stadion będzie możliwe po zakupie biletu w kasie stadionu. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion!