Dwa tygodnie przygotowań za nami

19 lipca 2023, 14:06  

A A A

Za nami dwa tygodnie przygotowań do nowego sezonu IV ligi lubelskiej. O pierwszych tygodniach przygotowań opowiedział trener Opolanina – Daniel Koczon.

Pierwszy tydzień był wprowadzający, w drugim już trochę ciężej popracowaliśmy. Jednak niestety pech chciał, że w czwartek przeszła ulewa i musieliśmy odwołać trening.

Trener podkreśla również, że w planach są transfery do klubu.

Chcemy pozyskać kilku nowych zawodników, ale to nie jest taka prosta sprawa. Praktycznie wszyscy zawodnicy, których chcemy pozyskać, wyrażają chęć przyjścia do nas. Jednak tutaj pojawiają się schody w postaci ryczałtów i tym podobnych spraw.

Niestety, najprawdopodobniej będziemy musieli szukać nowego skrzydłowego.

Będziemy mieć duży ubytek na pozycji skrzydłowego, ponieważ prawie na pewno Mateusz Misztal odejdzie do jednego z trzecioligowców. Dlatego musimy pomyśleć o wzmocnieniu boku, bo Misztal dawał nam dużą jakość na tej pozycji.

Trener Koczon podsumował też krótko pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. W minioną sobotę zremisowaliśmy bezbramkowo z Granitem Bychawa.

W sparingu brało udział dużo zawodników testowanych. Zwracałem uwagę głównie na to jak zawodnicy zachowują się pod względem technicznym i taktycznym, a później wyciągnąłem jakieś swoje wnioski. Trochę szkoda, że tylko zremisowaliśmy, bo ja jestem przyzwyczajony, żeby wygrywać już sparingi. Dominowaliśmy, ale brakowało finalizacji pod bramką przeciwnika. – zakończył Daniel Koczon.

W tym tygodniu naszych zawodników czekają jeszcze dwa treningi (w środę i czwartek). Trzeci tydzień przygotowań zakończymy sparingiem. Naszym rywalem będzie POM Iskra Piotrowice. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na stadionie w Opolu Lubelskim.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych