Lider jest nasz!

11 maja 2021, 17:30  

A A A

Do Różańca jechaliśmy wiedząc, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Wyniki sobotnich spotkań były dla nas korzystne. W przypadku zwycięstwa z Gromem zostalibyśmy liderami grupy spadkowej.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania nie była dobra w wykonaniu Opolanina. Choć to gospodarze przeważali, to jednak drużyna z Opola Lubelskiego w 31. minucie wyszła na prowadzenie. Konrad Frydecki dośrodkował z prawej strony, a Kamil Król pięknie wybił się w powietrze i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Po zdobytej bramce Grom dążył do wyrównania. Wydawało się, że Opolanin utrzyma jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy. Niestety w ostatniej akcji przed przerwą piłkę do naszej bramki wpakował Kamil Kaproń.

Po przerwie podopieczni Daniela Szewca prezentowali się już zdecydowanie lepiej. Nasza drużyna ładnie rozgrywała piłkę i była co raz bliżej zdobycia bramki. W końcu dopięliśmy swego w 63. minucie. Bartłomiej Koneczny zagrał górną piłkę do Kamila Króla. Nasz snajper, podobnie jak w pierwszej połowie, pięknie wyskoczył w powietrze i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Nie minęły trzy minuty, a Opolanin prowadził już 3:1. Grzegorz Pałka znakomicie podał do Bartka Konecznego. Nasz skrzydłowy przyjął piłkę, nawinął jednego z obrońców i umieścił piłkę w bramce. Kilka minut po strzelonym golu Koneczny zszedł z boiska, a w jego miejsce wszedł Daniel Duda. Właśnie Duda w 76. minucie podwyższył na 4:1.

Choć gospodarze przegrywali już trzema bramkami, to nadal atakowali z nadzieją na zdobycie bramek. Niestety w ostatnich dziesięciu minutach udało im się zdobyć dwie bramki. W doliczonym czasie gry były więc niepotrzebne nerwy. Najważniejsze jednak, że utrzymaliśmy zwycięstwo do końca.

Emocje były wielkie. Zwycięstwo w Różańcu dało nam pozycję lidera. Naszych zawodników należy pochwalić zwłaszcza za drugą połowę w której potrafiliśmy zdominować rywala i zdobyć trzy bramki. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Kamil Król. Nasz napastnik nie tylko zdobył dwie piękne bramki, ale również znacząco pomagał w obronie podczas stałych fragmentów gry.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 16. maja o godzinie 17:00. Naszym rywalem będzie Gryf Gmina Zamość, który zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Tekst: Mateusz Bartoszek

 

Tabela i terminarz hummel IV ligi lubelskiej grupy spadkowej: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11747.html

 

Skrót spotkania oraz wywiad z trenerem

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych