Lider zostaje w Opolu

18 maja 2021, 15:26  

A A A

W niedzielę do Opola Lubelskiego przyjechał drugi w tabeli Gryf Gmina Zamość. Zwycięzca tego meczu zostałby liderem grupy spadkowej.

W pierwszej połowie tego spotkania obie drużyny miały swoje okazje, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Dziesięć minut po przerwie bardzo dobrą okazje mieli goście. Bartłomiej Panas minął wychodzącego z bramki Michała Adamczyka. Na szczęście piłkę spod nóg zawodnika Gryfa w ostatniej chwili, ofiarnym wślizgiem, wybił Dawid Siudy. Potem to Opolanin przeprowadził kilka dobrych akcji. W 67. minucie obrońca gości pomylił się przy wybijaniu piłki i zagrał ją ręką. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Król. Nasz snajper pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

 Po stracie gola do ataku rzucili się zawodnicy Gryfa. Goście mieli dwie dobre okazje na wyrównanie, jednak w obu tych sytuacjach obronną ręką wyszli zawodnicy Opolanina. W doliczonym czasie gry Opolanin przeprowadził szybką kontrę. Najpierw uderzenie głową Kamila Króla obronił bramkarz Gryfa. Piłka trafiła jednak pod nogi Daniela Dudy, który strzelił gola i tym samym ustalił wynik spotkania

Wygraliśmy kolejne bardzo ważne spotkanie. Utrzymanie jest o krok, ale nadal musimy grać na 100%. Po tym meczu nadal jesteśmy liderami grupy spadkowej. Na szczególne pochwały zasługuje Kamil Król. Nasz kapitan harował zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Pochwalić należy także zdobywcę drugiej bramki. Daniel Duda w kolejnym spotkaniu wszedł z ławki i strzelił gola. Duda staje się jokerem w tali trenera Daniela Szewca.

Następne spotkanie Opolanin rozegra w niedzielę. Będzie to mecz wyjazdowy z Unią Białopole.

Tekst: Mateusz Bartoszek

 

Opolanin: Adamczyk,  Lutsyk, Siudy, Górniak, Leziak,  Koneczny (87’ Frydecki), Banach (56’ Pałka), Sałasiński, Wesołowski (77’ Fliszkiewicz),  Drozd (69’ Duda), Król (90’ Jagodziński)

 

Tabela i terminarz hummel IV ligi lubelskiej grupy spadkowej: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11747.html

 

Retransmisja spotkania

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych