ZAMKNIJ

Lider zostaje w Opolu

18 maja 2021, godz. 15:26, 201 wyświetleń  

A A A

W niedzielę do Opola Lubelskiego przyjechał drugi w tabeli Gryf Gmina Zamość. Zwycięzca tego meczu zostałby liderem grupy spadkowej.

W pierwszej połowie tego spotkania obie drużyny miały swoje okazje, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Dziesięć minut po przerwie bardzo dobrą okazje mieli goście. Bartłomiej Panas minął wychodzącego z bramki Michała Adamczyka. Na szczęście piłkę spod nóg zawodnika Gryfa w ostatniej chwili, ofiarnym wślizgiem, wybił Dawid Siudy. Potem to Opolanin przeprowadził kilka dobrych akcji. W 67. minucie obrońca gości pomylił się przy wybijaniu piłki i zagrał ją ręką. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Król. Nasz snajper pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

 Po stracie gola do ataku rzucili się zawodnicy Gryfa. Goście mieli dwie dobre okazje na wyrównanie, jednak w obu tych sytuacjach obronną ręką wyszli zawodnicy Opolanina. W doliczonym czasie gry Opolanin przeprowadził szybką kontrę. Najpierw uderzenie głową Kamila Króla obronił bramkarz Gryfa. Piłka trafiła jednak pod nogi Daniela Dudy, który strzelił gola i tym samym ustalił wynik spotkania

Wygraliśmy kolejne bardzo ważne spotkanie. Utrzymanie jest o krok, ale nadal musimy grać na 100%. Po tym meczu nadal jesteśmy liderami grupy spadkowej. Na szczególne pochwały zasługuje Kamil Król. Nasz kapitan harował zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Pochwalić należy także zdobywcę drugiej bramki. Daniel Duda w kolejnym spotkaniu wszedł z ławki i strzelił gola. Duda staje się jokerem w tali trenera Daniela Szewca.

Następne spotkanie Opolanin rozegra w niedzielę. Będzie to mecz wyjazdowy z Unią Białopole.

Tekst: Mateusz Bartoszek

 

Opolanin: Adamczyk,  Lutsyk, Siudy, Górniak, Leziak,  Koneczny (87’ Frydecki), Banach (56’ Pałka), Sałasiński, Wesołowski (77’ Fliszkiewicz),  Drozd (69’ Duda), Król (90’ Jagodziński)

 

Tabela i terminarz hummel IV ligi lubelskiej grupy spadkowej: http://www.90minut.pl/liga/1/liga11747.html

 

Retransmisja spotkania


Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. MKS Opolanin Opole Lubelskie nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

dzisiaj, godz. 14:24
Grad bramek na pożegnanie
10 czerwca 2021, godz. 21:27
Sobotni Grom
08 czerwca 2021, godz. 13:17
Kolejny wyjazdowy remis
05 czerwca 2021, godz. 11:27
Utrzymanie to nie koniec

Zobacz wszystkie...