Nowy sezon czas zacząć

13 sierpnia 2022, 10:52

Po dwóch miesiącach przerwy wraca hummel IV liga lubelska. Już w pierwszej kolejce dojdzie do hitowego starcia Opolanina ze Stalą Poniatowa. Zanim jednak przejdziemy do niedzielnego meczu ze Stalą, trzeba napisać trochę o zmianach kadrowych w naszym klubie, a było ich dość dużo.

Z Opolanina odeszli:

Andrzej Fliszkiewicz, Daniel Duda, Piotr Wesołowski, Hubert Drozd (wszyscy transfer definitywny Tęcza Kraśnik)

- Kamil Król (transfer definitywny Fabryczny Klub Sportowy Stal Kraśnik)

- Krzysztof Rybak (powrót do Lublinianki, obecnie Unia Hrubieszów)

- Bartłomiej Koneczny, Sebastian Rejmak (transfer definitywny Lewart Lubartów)

- Karol Sujka (transfer definitywny Hetman Gołąb)

Nowymi zawodnikami Opolanina zostali:

- Maciej Izdebski rocznik 2003 / obrońca (Górnik II Łęczna)

- Paweł Adamczuk rocznik 1999 / obrońca/ pomocnik (Orion Niedzwica/ Paweł reprezentował nasz klub w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu)

- Okafor Michael Nzube rocznik 2000 / obrońca (Sygnał Lublin)

- Krystian Pusiak rocznik 2000 / pomocnik (POM Iskra Piotrowice)

- Jakub Korpysa rocznik 2003 / obrońca (Wisła II Puławy)

Ponadto na zasadzie wypożyczenia do Opolanina przyszli:

- Kacper Walicki rocznik 2000 / pomocnik (Victoria Parczew)

- Jakub Wadowski rocznik 2003 / napastnik (KS Lubinianka)

- Wojciech Kwiatkowski rocznik 2001 / pomocnik (KS Lublinianka)

- Kajetan Kamiński rocznik 2000 / pomocnik (KS Lublinianka)

- Gabriel Jakimiński rocznik 2000 / pomocnik (KS Lublinianka)

Jeżeli chodzi o sparingi w letnim okresie przygotowawczym, to rozegraliśmy ich pięć. Wygraliśmy trzy, a w dwóch ponieśliśmy porażkę. Oto wyniki, jakie padły w tych sparingach:

Opolanin 0:3 Motor II Lublin

Opolanin 1:0 Sparta Rejowiec Fabryczny

Opolanin 2:0 Stal Kraśnik

Opolanin 6:3 Sokół Konopnica

Opolanin 0:1 Gracja Tczów

Najwyższa pora, żeby przejść do meczu, na który czekają wszyscy sympatycy Opolanina i Stali. Ostatni raz derby powiatu opolskiego na poziomie IV ligi zostały rozegrane w sezonie 2013/14. Wtedy to dwukrotnie pokonaliśmy naszych rywali zza między. W Poniatowej wygraliśmy 5:2, a u siebie 1:0. Po raz ostatni mierzyliśmy się ze Stalą w poprzednim sezonie w ramach Pucharu Polski na szczeblu LZPN. W trzeciej rundzie przegraliśmy 0:2 z drużyną z Poniatowej. Warto zaznaczyć, że finalnie Stal wygrała w tamtym sezonie okręgowy Puchar Polski LZPN – Lublin. Nasi najbliżsi rywale poprzedni sezon zakończyli na pierwszym miejscu w lubelskiej klasie okręgowej, co dało im awans do IV ligi. Stal w trzydziestu meczach zdobyła 87 punktów, przegrywając przez cały sezon tylko raz.

Na pewno emocji jutro nie zabraknie. O tym jak może wyglądać ten mecz powiedział w przedsezonowym wywiadzie trener Daniel Koczon (cały wywiad znajdziecie w poprzednim artykule):

Nie chciałbym, żeby umiejętności piłkarskie zeszły na drugi plan, a mecz przerodził się w "walkę wręcz". Jednak derby rządzą się swoimi prawami. Mam nadzieję, że przynajmniej piłkarsko będzie to dobry mecz. Moi zawodnicy muszą pokazać walkę i zaangażowanie.

Mecz odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia na stadionie w Poniatowej. Początek spotkania o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców zachęcamy do wspierania Opolanina w pierwszym meczu nowego sezonu!