Odwrócić złą kartę

24 marca 2023, 16:10  

A A A

Początek wiosny miał być zupełnie inny. Po niespodziewanej porażce w Hannie, w sobotę podejmiemy u siebie Motor II Lublin. 

Opolanin w poprzedniej kolejce przegrał 1:2 z Bugiem Hanna. Po szesnastu kolejkach nasz zespół zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Do tej pory wygraliśmy 4 spotkania i 12 przegraliśmy. 

Motor II Lublin w poprzedniej kolejce wygrał 2:0 z Górnikiem II Łęczna. Rezerwy Motoru zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów i mają już zapewniony awans do grupy mistrzowskiej. Zespół z Lublina wygrał do tej pory 9 spotkań, 2 razy zremisował i poniósł pięć porażek.  

W drużynie czuć sportową złość. Każdy wie, że jeżeli nie zaczniemy wygrywać meczów nie utrzymamy się w IV lidze. Miejmy nadzieję, że już jutro rozpoczniemy serię zwycięstw, która będzie trwała do końca sezonu. 

 

Przed meczem przeprowadziliśmy krótką rozmowę z naszym obrońcą Michałem Wszołkiem: 

Przegraliście pierwszy mecz, chociaż mieliście więcej z gry. Czy takie spotkanie nie podcięło wam skrzydeł?  

Myślę, że po takim meczu nasza motywacja jest jeszcze większa, bo wiemy na co nas stać i że nie zasłużyliśmy na tę porażkę, ale to jest właśnie "piękno" sportu. 

W sobotę gramy z rezerwami Motoru, czyli drużyną z górnej części tabeli. Jakie jest, przed tym meczem, nastawienie w drużynie?  

Wiemy, że czeka nas ciężki mecz, ale jesteśmy gotowi na walkę. Musimy zagrać tak żeby po meczu cieszyć się z 3 punktów. 

W meczu z Bugiem byłeś kapitanem. Czy bycie kapitanem drużyny jakoś wpływa na grę zawodnika? Pytam głównie o aspekt psychologiczny. 

Cieszę się, że mogłem założyć opaskę kapitana. Dla mnie jest to dodatkowa motywacja do pracy na treningach. Osobiście dodała mi ona pewności siebie, a chłopaki z drużyny postarali się, żeby nie poszło to w złą stronę. (śmiech) 

 

Mecz odbędzie się 25 marca na stadionie im. Mariana Drańskiego w Opolu Lubelskim. Początek spotkania o godzinie 15:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion! 

 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych