Ostatni raz u siebie

10 czerwca 2023, 11:13  

A A A

Sezon 2022/23 nieuchronnie zbliża się ku końcowi. W niedzielę zagramy ostatni raz na własnym boisku. Naszym rywalem będzie Grom Różaniec. 

Opolanin w poprzedniej kolejce wygrał na wyjeździe 5:0 z Błękitnymi Obsza. Po ośmiu kolejkach nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów.  Do tej pory w grupie spadkowej wygraliśmy sześć spotkań i dwa przegraliśmy. 

Grom Różaniec w poprzedniej kolejce przegrał 2:5 z Powiślakiem Końskowola. Nasi najbliżsi rywale zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Do tej pory w grupie spadkowej Grom wygrał jedno spotkanie, jedno zremisował i sześć przegrał. 

Zespół z Różańca ostatnio nam nie leży. Rok temu przegraliśmy z nim u siebie 0:1, za to w tym sezonie na wyjeździe ulegliśmy Gromowi 1:2. Co ciekawe, od meczu z Opolaninem, Grom trzy spotkania przegrał i jedno zremisował. W rezultacie zespół z Różańca nie ma już praktycznie żadnych szans na utrzymanie. 

Nasz zespół może sobie zapewnić utrzymanie już jutro. Muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwsze musimy wygrać z Gromem, po drugie Kryształ Werbkowice nie może wygrać w Końskowoli z Powiślakiem. Możemy zagwarantować, że nasz zespół da z siebie wszystko. Będziemy chcieli przerwać złą passę z Gromem i w dobry sposób pożegnać się z opolską publicznością. Miejmy nadzieję, że już jutro będziemy mogli razem cieszyć się z utrzymania w IV lidze. 

Mecz z Gromem odbędzie się w niedzielę 11 czerwca na stadionie imienia Mariana Drańskiego w Opolu Lubelskim. Początek spotkania o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion! 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych