Piłkarską wiosnę czas zacząć

19 marca 2022, 13:32

Już w ten weekend powraca hummel IV liga lubelska. Pierwszy ligowy mecz w tym roku Opolanin rozegra już w niedzielę. Naszym rywalem będzie POM Iskra Piotrowice. Więcej o tym meczu napiszemy w dalszej części artykułu. Teraz skupmy się na tym co działo się podczas okresu przygotowawczego. Podczas zimowego okresu przygotowawczego działo się na prawdę dużo. Opolanin zmienił trenera. Z naszego klubu odeszło kilku zawodników, ale też kilku przyszło.

Zimą rozegraliśmy siedem sparingów. W sześciu ponieśliśmy porażkę i jeden zremisowaliśmy. Trzeba jednak pamiętać, że graliśmy z mocnymi rywalami, również spoza naszego województwa.

Wyniki sparingów:

Opolanin 1:2 Orzeł Baniocha

Opolanin 1:4 Lewart Lubartów

Opolanin 2:6 Stal Poniatowa

Opolanin 0:4 Stal Kraśnik

Opolanin 2:5 Alit Ożarów

Opolanin 0:5 Górnik II Łęczna

Opolanin 1:1 Garbarnia Kurów

Jeśli chodzi o transfery to:

Przyszli:

Kamil Łappo (Sokół Konopnica)

Paweł Adamczuk (Orion Niedrzwica)

Gabriel Jakimiński (KS Lublinianka) – wypożyczenie

Mikołaj Szymecki (KS Lublinianka) – wypożyczenie

Sebastian Półtorak (Orzeł Urzędów) – powrót z wypożyczenia

Jakub Pasztelan (wznowił treningi)

Odeszli:

Bartłomiej Koneczny (Lewart Lubartów)

Piotr Wesołowski (LKS Stróża)

Hubert Drozd (LKS Stróża)

Daniel Duda (Janowianka Janów Lubelski)

Jan Giza (nie wznowił treningów)

Sebastian Rejmak

Adrian Rejmak

Ponadto drugim trenerem i kierownikiem drużyny nie jest już Andrzej Fliszkiewicz.

Runda wiosenna

Cel jest jeden. Awans do grupy mistrzowskiej. Kluczowe będą dwa pierwsze mecze, z Pom-em Iskrą Piotrowice i Powiślakiem Końskowola. Te drużyny również walczą o pierwszą „szóstkę” i na pewno nie odpuszczą. To zwiastuje bardzo emocjonujące mecze, w których zawodnicy obu drużyn na pewno dadzą z siebie 100%.

Opolanin po 18 rozegranych kolejkach zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Do tej pory wygraliśmy sześć spotkań, pięć zremisowaliśmy i siedem przegraliśmy.

Nasz najbliższy rywal, POM Iskra Piotrowice, zajmuje szóste miejsce w tabeli. Zespół z Piotrowic zgromadził 23 punkty, na które złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy i dziewięć porażek.

Na tak ważnym meczu nie może państwa zabraknąć. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion!