Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego. Czekamy na Stróżę !

11 sierpnia 2019, 14:04  

A A A

Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego nasza drużyna miała w planach rozegranie pięciu gier kontrolnych, jednak z różnych powodów do skutku nie doszły spotkania z beniaminkiem V ligi-drużyną Tęczy Bełżyce oraz dobrze znanym wszystkim kibicom Orionem.

Rozegraliśmy za to 3 bardzo wartościowe gry kontrolne, które zapewne trenerowi Szewcowi dały odpowiedź na wiele nurtujących pytań przed startem nowego sezonu. Już w pierwszym sparingu tego sezonu nasza drużyna rozgromiła Janowiankę Janów Lubelskie 8 - 2. a tak o spotkaniu wypowiedział się szkoleniowiec naszej drużyny. 

"Pierwsze spotkanie bardzo na plus, może nawet nieco wynik zbyt wysoki. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, w drugiej, mimo że straciliśmy 2 gole, to mecz mimo wszystko był pod naszą kontrolą. Nie chciałbym wysuwać zbyt daleko idących wniosków po tym spotkaniu, ponieważ rywal nie przyjechał w najsilniejszym zestawieniu. My jednak skupiamy się na sobie i ciężko pracujemy dalej."

W drugim sparingu zagraliśmy u siebie z drużyną POM-u Piotrowice, spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3 - 0. I tutaj mamy krótki materiał filmowy od Opolska TV !Ostatnia gra kontrolna tego sezonu to wyjazd do beniaminka IV ligi, drużyny Granitu Bychawa. Porażka 4-1, jednak w naszej drużynie, która została przetrzebiona drobnymi urazami zabrakło kilku zawodników, lecz jasno trzeba powiedzieć, że drużyna z Bychawy zaprezentowała się naprawdę dobrze i widać, że w nadchodzącym sezonie 2019/ 2020 nie zamierza odcinać kuponów w IV lidze. A spotkanie z Granitem trener Daniel Szewc podsumował tak. 


"W dzisiejszym spotkaniu ulegliśmy Granitowi Bychawa 4-1. Był to ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi. Nie wystąpiliśmy w optymalnym zestawieniu, ponieważ nie chciałem ryzykować zdrowia chłopaków. Z niecierpliwością czekam na powrót do zdrowia wszystkich kontuzjowanych zawodników. Wracając do meczu, wynik odzwierciedla poczynania na boisku. Mam wrażenie, że Granit to zespół, który mocno namiesza w 4 lidze. My natomiast przygotowujemy się już do pierwszego spotkania z LKS Stróża "

A to wypowiedź podsumowująca cały okres przygotowawczy.

" Meczem z Granitem zakończyliśmy okres przygotowawczy. Przebiegał on tak jak sobie założyłem i zaplanowałam. Początek pod względem kadrowym był rewelacyjny i było to również widoczne pod względem gry. Z czasem pojawiły się drobne kontuzje i sprawy osobiste chłopaków dlatego w ostatnich grach nie mogłem z wszystkich korzystać. Na szczęście na pierwszy mecz będę miał praktycznie wszystkich do dyspozycji. Natomiast dwie, trzy osoby powinny być gotowe od 3-4 kolejki. Nie jest to problem, bo kadra zespołu liczy ponad 20 zawodników więc walka o skład zapowiada się niezwykle interesująco. Z niecierpliwością czekamy już na pierwszy ligowy mecz z LKS Stróża, na który w imieniu swoim i drużyny serdecznie zapraszam. Damy z siebie wszystko w tym, jak i kolejnych spotkaniach! "

A teraz trochę spostrzeżeń naszym okiem.

12 bramek strzelonych, 6 straconych, solidne wzmocnienia, ciekawie wyglądająca, kombinacyjna gra z dużą ilością dobrych prostopadłych podań do formacji ofensywnej, duża frekwencja na treningach oraz dobre zaangażowanie zawodników w przygotowania — to wszystko może sprawić, że kibice na Kolejowej 17 przeżyją wiele ciekawych i fajnych chwil. Nie wiemy jakie cele na ten sezon narzuciła sobie drużyna za zamkniętymi drzwiami szatni, nie chcemy pompować balonika. Jedno jest pewne zawodnicy ciężko pracowali, aby sytuacja z poprzedniego sezonu, czyli walka do ostatnich chwile o utrzymanie się nie powtórzyła. Dla nas jako klubu najważniejsza jest dalej dobra praca z młodzieżą, a jeżeli z tej mąki upieczemy fajny, przysłowiowy chleb, zapewne każdy sympatyk Opolskiej drużyny uszczknie coś dla siebie !

Zapraszamy na Kolejową 17 !

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych