Podsumowanie letniego okresu przygotowawczego. Czekamy na Stróżę !

11 sierpnia 2019, godz. 14:04, 637 wyświetleń  

A A A

Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego nasza drużyna miała w planach rozegranie pięciu gier kontrolnych, jednak z różnych powodów do skutku nie doszły spotkania z beniaminkiem V ligi-drużyną Tęczy Bełżyce oraz dobrze znanym wszystkim kibicom Orionem.

Rozegraliśmy za to 3 bardzo wartościowe gry kontrolne, które zapewne trenerowi Szewcowi dały odpowiedź na wiele nurtujących pytań przed startem nowego sezonu. Już w pierwszym sparingu tego sezonu nasza drużyna rozgromiła Janowiankę Janów Lubelskie 8 - 2. a tak o spotkaniu wypowiedział się szkoleniowiec naszej drużyny. 

"Pierwsze spotkanie bardzo na plus, może nawet nieco wynik zbyt wysoki. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, w drugiej, mimo że straciliśmy 2 gole, to mecz mimo wszystko był pod naszą kontrolą. Nie chciałbym wysuwać zbyt daleko idących wniosków po tym spotkaniu, ponieważ rywal nie przyjechał w najsilniejszym zestawieniu. My jednak skupiamy się na sobie i ciężko pracujemy dalej."

W drugim sparingu zagraliśmy u siebie z drużyną POM-u Piotrowice, spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3 - 0. I tutaj mamy krótki materiał filmowy od Opolska TV !Ostatnia gra kontrolna tego sezonu to wyjazd do beniaminka IV ligi, drużyny Granitu Bychawa. Porażka 4-1, jednak w naszej drużynie, która została przetrzebiona drobnymi urazami zabrakło kilku zawodników, lecz jasno trzeba powiedzieć, że drużyna z Bychawy zaprezentowała się naprawdę dobrze i widać, że w nadchodzącym sezonie 2019/ 2020 nie zamierza odcinać kuponów w IV lidze. A spotkanie z Granitem trener Daniel Szewc podsumował tak. 


"W dzisiejszym spotkaniu ulegliśmy Granitowi Bychawa 4-1. Był to ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi. Nie wystąpiliśmy w optymalnym zestawieniu, ponieważ nie chciałem ryzykować zdrowia chłopaków. Z niecierpliwością czekam na powrót do zdrowia wszystkich kontuzjowanych zawodników. Wracając do meczu, wynik odzwierciedla poczynania na boisku. Mam wrażenie, że Granit to zespół, który mocno namiesza w 4 lidze. My natomiast przygotowujemy się już do pierwszego spotkania z LKS Stróża "

A to wypowiedź podsumowująca cały okres przygotowawczy.

" Meczem z Granitem zakończyliśmy okres przygotowawczy. Przebiegał on tak jak sobie założyłem i zaplanowałam. Początek pod względem kadrowym był rewelacyjny i było to również widoczne pod względem gry. Z czasem pojawiły się drobne kontuzje i sprawy osobiste chłopaków dlatego w ostatnich grach nie mogłem z wszystkich korzystać. Na szczęście na pierwszy mecz będę miał praktycznie wszystkich do dyspozycji. Natomiast dwie, trzy osoby powinny być gotowe od 3-4 kolejki. Nie jest to problem, bo kadra zespołu liczy ponad 20 zawodników więc walka o skład zapowiada się niezwykle interesująco. Z niecierpliwością czekamy już na pierwszy ligowy mecz z LKS Stróża, na który w imieniu swoim i drużyny serdecznie zapraszam. Damy z siebie wszystko w tym, jak i kolejnych spotkaniach! "

A teraz trochę spostrzeżeń naszym okiem.

12 bramek strzelonych, 6 straconych, solidne wzmocnienia, ciekawie wyglądająca, kombinacyjna gra z dużą ilością dobrych prostopadłych podań do formacji ofensywnej, duża frekwencja na treningach oraz dobre zaangażowanie zawodników w przygotowania — to wszystko może sprawić, że kibice na Kolejowej 17 przeżyją wiele ciekawych i fajnych chwil. Nie wiemy jakie cele na ten sezon narzuciła sobie drużyna za zamkniętymi drzwiami szatni, nie chcemy pompować balonika. Jedno jest pewne zawodnicy ciężko pracowali, aby sytuacja z poprzedniego sezonu, czyli walka do ostatnich chwile o utrzymanie się nie powtórzyła. Dla nas jako klubu najważniejsza jest dalej dobra praca z młodzieżą, a jeżeli z tej mąki upieczemy fajny, przysłowiowy chleb, zapewne każdy sympatyk Opolskiej drużyny uszczknie coś dla siebie !

Zapraszamy na Kolejową 17 !


Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. MKS Opolanin Opole Lubelskie nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

12 października 2021, godz. 10:53
Dublet Rybaka, zła passa przerwana
09 października 2021, godz. 17:18
Przerwać złą passę
01 października 2021, godz. 13:18
Wyjazd do lidera
27 września 2021, godz. 21:22
Remis w ostatniej akcji

Zobacz wszystkie...