Podsumowanie sezonu 2018/ 2019.

22 czerwca 2019, 12:46  

A A A

Dziesiąte miejsce w tabeli i walka o utrzymanie praktycznie do końca rozgrywek. Prawdopodobnie w ten sposób sezon 18/19 zapamiętają kibice Opolanina. Drużyna MKS-u w 30 rozegranych kolejkach zgromadziła 42 punkty, odnosząc 12 zwycięstw, notując 6 remisów, a 12 razy lepsi okazali się przeciwnicy. Bilans bramkowy 52 strzelone 43 stracone. Najlepszymi strzelcami w drużynie okazali się Piotr Dajos oraz Dominik Banach strzelająć po 11 bramek, ten ostatni dodatkowo wystapił we wszystkich 30 meczach sezonu. Statystki nie są powalające, jednak tutaj trzeba poszukać usprawiedliwienia i dodać, że cały sezon nasza drużyna zagrała " na wyjeździe " co było spowodowane modernizacją obiektu przy ulicy Kolejowej. Po krótce postaramy się streścić sezon w pigułce.

Świetny start sezonu !

W trzech pierwszych meczach drużyna prowadzona przez trenera Janusza Deca zgromadziła 7 punktów, remisując u siebie z Janowianką, wygrywając na wyjeździe z POM-em oraz gromiąc w Urzędowie Poniatowską Stal. Chociaż gra nie było porywająca, to drużyna potrafiła przywieźć dobry wynik z Piotrowic, strzelić 4 bramki odwiecznemu rywalowi i co najważniejsze nie traciła przy tym goli. Wielu kibiców już wtedy zaczynało się zastanawiać czy jest to sezon, w którym Opolska młodzież osiągnie sukces i powalczy o awans do IV ligi. Wtedy niestety nadeszło...

Załamanie formy w środku rundy jesiennej.

Nieoczekiwane porażki z Unią, Stróżą, Sygnałem czy Sokołem, remis z TUR-em, Mazowszem, a także Świdniczanką oraz porażki z rezerwami Avii i Granitem okazały się wielkim ciosem dla Opolskich kibiców, którzy zaczęli zastanawiać się co mogło się stać z Opolską drużyną. Problemem nie były tylko wyniki, ale także gra. Drużyna nie potrafiła sobie stworzyć w meczu zbyt wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, natomiast pod naszą bramką działo się zbyt wiele. Obrona, która była gnębiona wieloma kontuzjami poszczególnych zawodników popełniała czasami niezrozumiałe błędy, tracąc przy tym dużą liczbę goli. Co prawda drużyna potrafiła wygrać mecz z Piaskovią 2 - 0 w 12 kolejce, jednak 1 zwycięstwo w 8 kolejkach to zbyt mało patrząc na potencjał tej drużyny.

Powiew optymizmu na zakończenie rundy jesiennej.

Dwa ostatecznie mecze i trudni rywale, jakimi były drużyny Orionu oraz Puławskiej Wisły. Zwycięstwa odpowiednio 3 - 1 i 1 - 4 pozwoliły zarówno kibicom, jak i całej drużynie ze spokojem zapaść w zimowy sen. Samym plusem nie były tylko wyniki, ponieważ wiele nadziei, że drużyna idzie w dobrym kierunku dała sama gra, która wyglądała naprawdę dobrze, a na boisku w tych dwóch meczach było widać pewne mechanizmy.

Szarpana runda rewanżowa.

Rundę rewanżową ciężko podzielić na etapy, ponieważ Opolanin nie miał ani dobrej, ani złej passy. Przegraliśmy na inaugurację w Janowie i ten mecz trzeba chyba uznać za najgorszy w całym sezonie. Następnie ponownie potrafiliśmy pokonać POM, przegraliśmy w Poniatowie ze Stalą po prawdopodobnie najgorszych piłkarsko derbach Powiatu Opolskiego w ostatniej dekadzie. Wygraliśmy co prawda kolejno TUR-em, Unią oraz Stróżą, by przegrać nieoczekiwanie z Sygnałem. Kibicom w pamięci utkwi zapewne mecz ze Świdniczanką, gdzie prowadziliśmy po niezłej grze 3 - 1, by przegrać to spotkanie 3 - 4. I w sumie od tego meczu można dodać jeden oddzielny podpunkt w podsumowaniu rundy wiosennej, a mianowicie...

Walka do końca o utrzymanie, zakończenie współpracy z trenerem Decem.

Wspomniana już przegrana w 26 kolejce z drużyna Świdniczanki oraz porażka w następnej kolejce 2 - 1 z będąca w strefie spadkowej ekipą Piaskovi, zmusiła zarząd klubu do podjęcia jakichś kroków, a mianowicie z funkcją trenera pierwszej drużyny pożegnał się Pan Janusz Dec. Wśród kibiców głosy były podzielone, jedni chwalili  decyzję, ale byli również tacy, którym ten pomysł się nie podobał. Fakt, co by się stało "gdyby" już się nie dowiemy i kończąc ten wątek, warto dodać tylko tyle, że zostaliśmy w V lidze zdobywając w 3 ostatnich meczach 7 punktów, które pozwoliły nam ostatecznie uplasować się na 10 miejscu w tabeli.

Czas na podziękowania !

Kończąć ten artykuł pragniemy podziękowac wszystkim kibicom naszej drużyny, sponsorom, zawodnikom oraz trenerom za trud włożony w sezon 2018/ 2019. Nie zapominamy również o drużynie Orła Urzędów, zarządzie tego klubu oraz Burmistrzu miasta Urzędów Panu Pawle Dąbrowskim, którzy swoją pomocą i zaangażowaniem stworzyli jak najlepsze warunki dla naszych kibiców oraz zawodników goszcząc nas u siebie w Urzędowie. 

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych