Pucharowo z Turem

06 września 2022, 19:23  

A A A

Zawodnicy Opolanina nie mają dużo czasu na odpoczynek. W środę zagrają w Milejowie z tamtejszym Turem w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

W poprzednim sezonie Opolanin zakończył rywalizację w okręgowym Pucharze Polski na trzeciej rundzie, w której przegrał 0:2 ze Stalą Poniatowa.

Tur Milejów w poprzednim sezonie również odpadł w III rundzie. Przegrał wtedy 0:2 z POM Iskrą Piotrowice. Tur jest beniaminkiem Lubelskiej Klasy Okręgowej. Obecnie zespół z Milejowa jest na szóstym miejscu w tabeli. Nasi najbliżsi przeciwnicy w tym sezonie w lidze są na razie niepokonani (2 zwycięstwa, 2 remisy). Tur zmagania w Pucharze Polski rozpoczął od pierwszej rundy, w której po rzutach karnych pokonał Polesie Kock (3:3 k. 5:4). W drugiej rundzie zespół z Milejowa pokonał 5:1 GLKS Głusk.

Z Turem mierzyliśmy się ostatnio w sezonie 2018/19 w Lubelskiej Klasie Okręgowej. U siebie pokonaliśmy wtedy Tur 6:1, za to w Milejowie wygraliśmy 4:3. Jutro również liczymy na zwycięstwo. Opolanin jest zdecydowanym faworytem tego spotkania i dużą niespodzianką byłby inny wynik niż wygrana w regulaminowym czasie gry.

Na temat tego spotkania wypowiedział się trener Daniel Koczon:

Traktuje ten mecz jako formę lepszego treningu. Będę wyczulony na aspekty, które nie funkcjonowały w meczu z Lewartem w lidze. Chcę przećwiczyć kilka schematów oraz dać więcej minut zawodnikom, którzy mniej grali w ostatnich spotkaniach.

 

Mecz odbędzie się w środę 7 września na stadionie w Milejowie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Wynik meczu podamy na naszym Facebooku.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych