Remis po WALCE !

14 października 2018, godz. 15:25, 478 wyświetleń  

A A A

Od pierwszych minut spotkania było widać, iż zespół Opolanina przyjechał do Świdnika Dużego po 3 punkty. Agresywna gra, pressing oraz szybki doskok do rywala zaprocentował już w 13 minucie spotkania. Wtedy to świetną piłkę do wychodzącego na prawym skrzydle Banacha Dominika zagrał Łaska, a naszemu pomocnikowi nie pozostało nic, jak tylko pokonać bramkarza gospodarzy. Gospodarze odpowiedzieli 5 minut poźniej, uderzając z dystansu na bramkę Adamczyka. Jednak nasz bramkarz potwierdził swoją świetną formę i widowiskową robinsonadą sparował piłkę na róg. Po chwilowym przestoju i grze w środkowej strefie boiska, gdzie obie drużyny próbowały zaskoczyć rywala urwaniem się do szybkiego ataku, zawodnicy obu ekip podnieśli ciśnienie swoim kibicom dopiero w 30 minucie. Najpierw piłkarze Świdniczanki nie wykorzystali dogodnej sytuacji gubiąc się w naszym polu karnym, po czym Adamczyk dobrze urochmił Banacha D., który świetnie wyprowadził kontrę i podał do wychodzącego sam na sam Rożka, jednak ten ostatni dostał piłkę nieco za plecy i w ostatniej fazie akcji nie miał z czego uderzyć. Kiedy wydawało się, że dowieziemy 0 – 1 do przerwy, w 40 minucie zawodów nasza obrona nie ustrzegła się błędu i Gasiński sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy, a sędzia podyktował karnego. Pewny strzał i gol do przerwy 1 – 1.

 

Druga połowa to od początku dobra gra naszej drużyny, która raz po raz próbowała zaskoczyć obronę gospodarzy. Dużo ciekawej gry na jeden kontakt, kilka strzałów z dystansu i pewna gra obrońców, którzy wiele ataków "kasowali" daleko od pola karnego Adamczyka. Na uwagę zasługuje rajd Gierowskiego z 62 minuty, który świetnie zabrał się z piłką spod naszego pola karnego i przebiegł całe boisko, jednak ostatnie, kluczowego zagranie okazało się zbyt mocne aby dopadł do niego Wesołowski. Bardzo gorąco w drugiej połowie zrobiło się w 71 minucie, wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łaska, nasz zawodnik probóbował dopaść do piłki w polu karnym, jednak odrobinę szybciej przechwycił ją bramkarz, a sędzia słusznie potraktował to zagranie żółtym kartonikiem. Kiedy wydawało się, że nasza drużyna się cofnie, aby dowieźc do końca remis 1 – 1, już w 75 minucie prowadzenie naszej drużynie mógł dać Pyśniak, jednak wychodząc sam na sam po świetnym podaniu piłki na wolne pole przez Wesołowskiego ustrzelił wracającego obrońcę gospodarzy, kontrowersji w tej akcji nie brakowało, ponieważ wydaje się, że zawodnik Świdniczanki zablokował ten strzał ręką. Chwilę później kibice naszej drużyny przeżyli przysłowiowe "Deja Vu". Podobnie jak tydzień temu w meczy z Granitem, kiedy graliśmy w piłkę i prowadziliśmy grę zostaliśmy skarceni bramką z niczego. Źle w polu karnym zachował się wprowadzony dosłownie chwilę wcześniej Małecki ( przyp. Red. Zawodnik, którego Opolanin pozyskał z wolnego rynku ), nasz zawodnik próbując wybijać piłkę dośrodkowaną z boku boiska nieczysto trafił w futbolówkę, wystawijąc ją tym samym zawodnikowi Świdniczanki, a ten pewnie pokonał Adamczyka. Kiedy wydawało się, że ta akcja to gwóźdź do trumny dla naszej drużyny, podopieczni Deca zareagowali najlepiej jak się dało. Stworzyli kilka sytuacji, a jedną z nich w 89 minucie cudownym strzałem zakończył Duda dając nam remis 2 – 2. Chwilę, później Wesołowski próbował wypuścić na wolne pole Małeckiego, jednak podanie okazało się zbyt mocne, wyrzucając tym samym naszego zawodnika pod boczną linię boiska. Remisujemy 2 – 2.

 

Cieszyć może to, jak młoda drużyna zaregowała na przebieg meczu, jeszcze bardziej cieszy to, że młodzi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki na boisku od pierwszych minut spotkania. Minusów tak naprawdę brak, bo nawet czerwona kartka Łaski wynika z tego, że jest to zawodnik " jeżdzący na dupie", dla którego niema straconych piłek i w jego grę tak naprawdę to ryzyko jest wpisane. Gdy do wszystkich pozostałych spotkań wyjdziemy z takim nastawieniem naprawdę będziemy mogli się jeszcze cieszyć z dobrych wyników i dobrej gry tej młodej drużyny.

 

Panowie ! Dzięki za walkę i charakter !

 

Skład, bramki i kartki wkrótce !


Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. MKS Opolanin Opole Lubelskie nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

12 października 2021, godz. 10:53
Dublet Rybaka, zła passa przerwana
09 października 2021, godz. 17:18
Przerwać złą passę
01 października 2021, godz. 13:18
Wyjazd do lidera
27 września 2021, godz. 21:22
Remis w ostatniej akcji

Zobacz wszystkie...