Świdniczanka pokonana w hicie kolejki !

16 września 2019, 11:35  

A A A

W przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy o tym, że kibice z Opola z utęsknieniem czekają na taki mecz. Jak się okazało te słowa to czysta prawda. Liczba zgromadzonej publiczności, a także atmosfera, jaka panowała na trybunach tylko to potwierdza. O tym na końcu.

Wracając do samego spotkania warto zaznaczyć fakt, że zaczęło się ono dla nas idealnie, bo już w 3 minucie swój kunszt strzelecki potwierdził Filip Drozd, który pomimo nie do końca łatwej sytuacji potrafił pokonać bramkarza gości oddając strzał z 16 metra. Cztery minuty później nasze prowadzenie podwyższył Bartek Koneczny, który zdecydował się na cudowny strzał z dystansu, a zrobił to na tyle dobrze, że piłka wpadła bramkarzowi Świdniczanki " za kołnierz ". Po chwilowym przestoju w grze, gdzie nasza drużyna oddając trochę pola ekipie Świdniczanki pozwoliła jej na grę w ataku pozycyjnym, kolejny skuteczny cios w 31 minucie wyprowadził Filip Drozd, który idealnie głową skierował piłkę do siatki wykorzystując dobre dogranie piłki od Nowaka. Co prawda w 37 minucie goście strzelili bramkę na 3 - 1, ale to wszystko, na co ich było stać tego dnia. Do przerwy 3 - 1.

Po przerwie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Pozwalaliśmy Świdniczance na grę w ataku pozycyjnym jednak skutecznie rozbijając jej ataki na 30 metrze boiska. W 62 minucie nasze prowadzenie mógł podwyższyć Rożek, jednak w dobrej sytuacji nie zdołał celnie uderzyć na bramkę, natomiast pięć minut później, w 67 minucie strzał Filipa Drozda z rzutu wolnego, który zmierzał pod poprzeczkę piękną paradą wybronił bramkarz gości. Drużynę z Neptun Areny z 94 minucie dobił Michał Rożek, który w polu karnym zabawił się z zawodnikami Świdniczanki zdobywając tym samym swoją 3 bramkę w tym sezonie.

To było naprawdę wspaniały sobotni wieczór w Opolu Lubelskim, kibice, którzy po ostatnim gwizdku sędziego gromkimi brawami i okrzykami podziękowali naszym zawodnikom pokazali, że są dwunastym zawodnikiem Opolskiej drużyny. Drodzy kibice, serdecznie dziękujemy ! <3

Po tym meczu zawodnicy, którzy są nominowani do naszej sondy to Daniel Duda, Filip Drozd oraz Bartek Koneczny !

Metryka z mecz, Klasyfikacja strzelców, Materiał od Opolska TV, Sonda 

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych