Wygrana z Piaskovią !

21 października 2018, 19:37  

A A A

Charakter, ambicja i przede wszystkim DETERMINACJA – te trzy czynniki zadecydowały o zwycięstwie nad Piaskovią 2 – 0, przypominamy tylko, że ostatnia wygrana naszej drużyny miała miejsce w III kolejce w spotkaniu ze Stalą Poniatowa 4 – 0. Od pierwszych minut spotkania w grze naszych zawodników można było ujrzeć chęć zwycięstwa. Sygnał do ataku już w 2 minucie spotkania dał Gierowski, który do spółki z Rożkiem przeprowadzili ciekawą akcję lewą stroną boiska, w której zabrakło jedynie ostatniego podania w pole karne naszych rywali. Kolejne minuty meczu to cały czas konstruowanie akcji w ataku pozycyjnym naszych zwodników, którym zawsze brakowało precyzyjnego dogrania piłki, kilka strzałów z dystansu Dajosa i gra gości z kontry. Naprawdę gorąco zrobiło się dopiero w 42 minucie spotkania, wtedy to nasi zawodnicy powalczyli o piłkę z prawej strony boiska i wygrywając przebitkę zdołali wyjśc 3 na 1. Jednak Drozd, który postanowił sam zakończyć akcję strzałem zrobił to nieskutecznie, a piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki gości. Do przerwy 0 – 0, choć powiniśmy prowadzić.

 

Po przerwie bardzo szybko, bo już w 46 minucie mogliśmy otrzymać bolesny cios w postaci straconej bramki. Zespół przyjezdnych, przeprowadził groźną akcję, która zakończył strzałem z pola karnego, na nasze szczęście jednak wybitnie niecelnym, po którym piłka poszybowała w przysłowiowe "maliny". Odpowiedzieć próbował czery minuty później Banach D. Jednak jego rajd w którym minął aż czterech zawodników dał nam tylko róg. Minutę później raz jeszcze przypomniał o sobie Drozd, jednak jego strzał głową po dośrodkowaniu ze stojącej piłki przez Gawrona okazał się niecelny. W tym momencie meczu obraz spotkania się nie zmieniał, Piaskovia dalej grała z kontry i po jednej z takich akcji mogła uzyskać swój cel. W 54 minucie zawodów na 25 metrze od bramki strzeżonej przez Adamczyka, Dajos sfaulował zawodnika gości, a sędzia podyktował rzut wolny. Zawodnik Piaskovii, który wykonywał stały fragment gry zrobił to na tyle dobrze, że piłka uderzona bardzo mocno trafiła w słupek i gdyby została zaadresowana nieco lepiej Adamczyk nie miał by szans na obronę tego strzału. W 60 minucie, trener Dec zdecyodwał się na pierwszą zmianę w drużynie MKS-u, boisko opuścił Drozd, a w jego miejsce wszedł Duda. Jak potem się okazało był to strzał w "10", ponieważ nasz rezerwowy bardzo dobrze rozruszał grę z przodu i już minutę po swoim wejsciu powinien strzelić bramkę, jednak jego strzał zatrzymał się tylko na poprzeczce. Bez wątpienia ta akcja była bardzo ważna dla końcowego rezultatu, nasz zespół dosłownie " siadł " na drużynie Piaskovii, spychając ją tym samym do głębokiej defensywy. Determinacja naszych zawodników nagrodzona została w 72 minucie, wtedy w polu karnym dobrze zachował się Wesołowski, nasz napasntnik skutecznie głową uderzył piłkę dośrodkowaną przez Rożka, niemały udział przy tym golu miał Gawron, który sprytnie ustawił piłkę i zaskakując obronę gości zagrał ją właśnie do Rożka. Po strzeleniu bramki zespół Opolanina nie zadowolił sie jednobramkowym prowadzeniem, a młodzi zawodnicy chcieli zamknąc mecz najszybciej jak się da. W 73 i 75 minucie naszych rywali dobić próbował wspomniany Duda, jednak w pierwszej sytuacji nie zdołał trafić w piłkę, natomiast w drugiej futbolówka po mocnym strzale uderzyła w słupek. Co nie udało się Dudzie, udało się Łasce. Nasz pomocnik bardzo dobrze wygrał pozycję w polu karnym przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki przez Banach D. i strzałem głową z najbliższej odległości ustalił wynik na 2 – 0

 

Łapiemy bardzo potrzebny oddech i po dobrym spotkaniu najpierw z drużyną Świdniczanki i teraz z Piaskovią inkasujemy zasłużone 3 punkty. Brawo drużyna !

Bramki: Wesołowski 72', Łaska 75'

Kartki: Rożek 44'

Opolanin: Adamczyk - Fliszkiewicz, Gawron, Górniak, Gierowski - Banach D. (85' Nowak), Łaska, Dajos ( 90' Banach M.), Rożek - Drozd (60' Duda), Wesołowski 

Ziętek, Żelazko, Gasiński, Banach M. Frydecki, Duda, Nowak

 

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych