Zaczynamy ligowe granie

11 sierpnia 2023, 12:56  

A A A

 

Już jutro wraca hummel IV liga lubelska. Opolanin w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Motorem II Lublin.  

W związku z rezygnacją Powiślaka Końskowola IV liga w tym sezonie liczy 18, a nie 19 drużyn. Wiążę się to z tym, że co kolejkę jeden zespół nie będzie musiał pauzować. Nie będzie też konieczności aż tak częstego grania w środku tygodnia. W tym sezonie IV liga wraca do formy rozgrywek sprzed pandemii, czyli nie będzie podziału na grupy. Czeka nas bardzo ciekawy sezon, bo poziom powinien być raczej wyrównany, a piłkarskich emocji na pewno nie zabraknie. 

Przechodząc już do naszego najbliższego rywala. Rezerwy Motoru poprzedni sezon skończyły na 6 miejscu w grupie mistrzowskiej. Jest to zespół składający się w całości z wychowanków lubelskiego Motor, którzy dopiero wchodzącą do seniorskiej piłki. Motor II Lublin to zawsze groźny rywal. Chociaż wygraliśmy z nimi 4:2 w sparingu, to wcale nie oznacza, że to my będziemy faworytem tego spotkania. Z pewnością będzie to inny mecz niż sparing sprzed dwóch tygodni. Co podkreślał, w przedmeczowej rozmowie, również trener Daniel Koczon. 

To będzie kompletne inne spotkanie. Pamiętajmy, że to pierwsza kolejka, która zawsze jest pewną niewiadomą. Sparingi nigdy nie odzwierciedlają w pełni meczów ligowych. Dopiero liga wszystko weryfikuje. Bardzo chciałbym rozpocząć sezon od zwycięstwa i podtrzymać to w kolejnych spotkaniach.  

Mecz odbędzie się 11 sierpnia na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Początek spotkania o godzinie 11:00. Wynik podamy na naszym Facebooku 

 

Poniżej prezentujemy ruchy kadrowe, jakie miały miejsce w naszym zespole oraz wyniki sparingów. 

 

Na ten moment szeregi Opolanina wzmocnili: 

- Dominik Pietras, obrońca (wcześniej Cisy Nałęczów) 

- Adrian Lenkiewicz, pomocnik/obrońca (POM Iskra Piotrowice) 

- Bartosz Opoka, pomocnik (Stal II Kraśnik) 

- Jakub Figura, pomocnik (Powiślak Końskowola) 

- Dariusz Drzazga, skrzydłowy (Powiślak Końskowola) 

- Maciej Baryła, napastnik (Motor II Lublin) 

Ponadto do treningów z zespołem wrócili: 

- Konrad Ćwieka, obrońca 

- Mikołaj Górski, obrońca 

- Jan Górski, skrzydłowy/napastnik 

 

Z Opolanina odeszli: 

- Gabriel Jakimiński, Kajetan Kamiński, Jakub Wadowski (Wszyscy powrót z wypożyczenia do Lublinianki) 

- Łukasz Kubacki (KS Lublinianka) 

- Grzegorz Leziak (Stal Kraśnik) 

- Mateusz Misztal (Start Krasnystaw) 

- Kamil Łappo (Granit Bychawa) 

- Krystian Pusiak (LKS Wierzchowiska) 

Ponadto:  

- Paweł Sułek (wypożyczenie do Unii Bełżyce) 

 

Sparingi: 

Opolanin 0:0 Granit Bychawa 

Opolanin 1:0 POM Iskra Piotrowice 

Opolanin 1;3 Powiślanka Lipsko 

Opolanin 4:2 Motor II Lublin 

Opolanin 0:1 Stal Kraśnik 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych