Zmiażdżyliśmy Ładę

06 maja 2021, 21:28

3. maja Opolanin podejmował u siebie zespół Łady Biłgoraj. Nasza drużyna dominowała przez całe spotkanie i pewnie wygrała.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Daniela Szewca. Właśnie grający trener Opolanina już w 4. minucie otworzył wynik spotkania. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 16. minuty. Wtedy to, Kamil Król podał do będącego w polu karnym Bartłomieja Konecznego. Bartkowi piłkę spod nóg wybił jeden z zawodników gości, ale błyskawicznie dobiegł do niej Hubert Drozd, który płaskim strzałem zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Leziak. Król dośrodkował z prawej strony, a będący na dalszym słupku Leziak głową skierował piłkę do bramki. Do szatni zespół Opolanina schodził prowadząc 4:0. W końcówce pierwszej połowy gola strzelił jeszcze Mateusz Banach.

Druga połowa ponownie przebiegała pod dyktando drużyny z Opola Lubelskiego. Pięć minut po wznowieniu gry Koneczny podał do będącego w polu karnym Szewca. Grający trener, choć mógł uderzać, podał do Króla. Nasz najlepszy strzelec nie zmarnował okazji i podwyższył na 5:0. Była to 13. bramka naszego snajpera w obecnych rozgrywkach. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 62. minuty. Nasi zawodnicy dosłownie trzema podaniami rozpracowali obronę Łady. Ładną akcję wykończył Hubert Drozd. Dwie minuty później było już 7:0. Bramkę zdobył Bartłomiej Koneczny. Przy tak wysokim prowadzeniu nie ustrzegliśmy się niestety błędów. Po jednym z takich błędów goście strzelili gola honorowego.

Drugie zwycięstwo z rzędu, trzecie w rundzie finałowej. Jednakże prawdziwy egzamin dojrzałości dopiero przed Opolaninem. Mecze z Gromem Różaniec i Gryfem Gminą Zamość dadzą odpowiedź w którym miejscu jest obecnie zespół z Opola Lubelskiego.

Tekst: Mateusz Bartoszek

Opolanin: Adamczyk - Wesołowski (58' Frydecki), Górniak, Siudy, Leziak, Koneczny, Sałasiński (46' Duda), Banach (58' Pałka), Szewc (87' Kwiecień), Drozd, Król