Czas na Derby

11 maja 2024, 11:31  

A A A

Przed nami piąty mecz w ciągu dwóch tygodniu. Niewątpliwie najbardziej prestiżowy. Jutro czekają nas Derby Powiatu Opolskiego. W Poniatowej zmierzymy się ze Stalą.

Opolanin w poprzedniej kolejce wygrał 4:0 ze Startem Krasnystaw. Po dwudziestu siedmiu kolejkach nasz zespół zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów.  Do tej pory w tym sezonie wygraliśmy dwanaście spotkań, sześć zremisowaliśmy i dziewięć przegraliśmy.

Stal Poniatowa w poprzedniej kolejce wygrała 3:2 z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Zespół z Poniatowej zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Do tej pory Stal wygrała osiem spotkań, cztery zremisowała i piętnaście przegrała.

W minioną środę nasz zespół wygrał 4:0 z LKS-em Wierzchowiska i awansował do finału Pucharu Polski LZPN. W finale zmierzymy się z trzecioligową Avią Świdnik. Mecz odbędzie się 22 maja na stadionie przy ulicy Kolejowej w Opolu Lubelskim. Żeby ten tydzień był jeszcze lepszy, trzeba wygrać Derby. Opolanin nie przegrał od ośmiu spotkań, a licząc mecze pucharowe, to nawet od dziesięciu. Nie oznacza to jednak, że będziemy faworytem niedzielnego spotkania. Derby rządzą się swoimi prawami. Juto z pewnością obie ekipy dadzą z siebie wszystko. Jesienią udało nam się pokonać Stal po raz pierwszy od pięciu lat. Jutro chcemy powtórzyć ten wynik i podtrzymać naszą serię meczów bez porażki.

Mecz ze Stalą odbędzie się w niedzielę 12 maja na stadionie w Poniatowej. Początek spotkania o godzinie 17:00. Wynik podamy na naszym Facebooku. Mecz będzie transmitowany na kanale LZPN na YouTube. Link podamy na naszym Facebooku.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych