Czas na derby powiatu !

21 września 2019, 12:27  

A A A

Na ten mecz wielu kibiców z naszego regionu czeka z niecierpliwością, drużyny na to spotkanie mobilizują się trzy razy mocniej, a trybuny zapełniają do ostatniego miejsca. Tak w skrócie można opisać " Derby Powiatu Opolskiego ". Patrząc na ostatnie wyniki, pozycję w tabeli obu drużyn oraz składy, jakimi dysponują obie ekipy, faworyt do wygrania tego meczu może być tylko jeden. Jednak musimy pamiętać jedno, że mecze derbowe to nie tylko mecze o 3 punkty, ale także mecze o honor i prestiż, a wtedy wszystko inne przechodzi na dalszy plan.

Nasz najbliższy rywal, drużyna Stali Poniatowa w ostatniej ligowej kolejce zremisowała u siebie z drużyną Orionu 1 - 1. Poniatowianie obecnie z dorobkiem 11 punktów zajmują szóstą pozycję w tabeli. Bilans drużyny z Poniatowej to 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki. Dla przypomnienia drużyna Opolanina w ostatniej kolejce odniosła okazałe zwycięstwo 4 - 1 nad drużyną Świdniczanki.

W sezonie 18/ 19 w bezpośrednich meczach obu drużyn raz górą był Opolanin, wygrywając u siebie 4 - 0, natomiast w rundzie rewanżowej lepsza okazała się Poniatowska Stal wygrywając u siebie 3 - 2. Jutro czeka nas wielkie widowisko i miejmy nadzieję, że podobne emocje, jakie przeżywaliśmy tydzień temu w spotkaniu z drużyną Świdniczanki !

Informujemy, że OpolskaTV przeprowadzi relację LIVE VIDEO w serwisie YT !

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych