Derby w Pucharze

24 sierpnia 2021, godz. 17:18, 365 wyświetleń  

A A A

Mecz o którym można pisać bardzo wiele. Pojedynek drużyn, które rywalizują ze sobą od zawsze. Spotkanie gwarantujące duże emocje. Tak, dobrze państwo myślą.  Derby Powiatu Opolskiego. W środę w Poniatowej Opolanin zagra z tamtejszą Stalą. Mecz odbędzie się w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

Opolanin przystąpi do tego spotkania po dotkliwej porażce z rezerwami Motoru Lublin. Niestety sobotni mecz ewidentnie naszym zawodnikom nie wyszedł. W środę podopieczni Dariusza Bodaka będą potrójnie zmobilizowani. Po pierwsze będą chcieli poprawić humory sobie i kibicom po ostatniej porażce, po drugie awansować do kolejnej rundy, a po trzecie wygrać derby.

Stal Poniatowa to rywal bardzo dobrze znany. Mierzyliśmy się z nim wiele razy. Ostatni raz Opolanin grał ze Stalą w sezonie 2019/20 jeszcze w Klasie Okręgowej. W Poniatowej przegraliśmy 1:2. Do meczu w Opolu Lubelskim nie doszło z powodu pandemii. Stal występuje w Lubelskiej Klasie Okręgowej, po dwóch kolejkach zajmuje w niej drugie miejsce z dorobkiem 6 punktów. W tym sezonie „Stalówka” jeszcze nie przegrała. Zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski.

Faworyt tego spotkania może być tylko jeden, ale pamiętajmy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Poza tym to Puchar Polski, w którym tez nie zawsze wygrywają faworyci. My jednak liczymy na zwycięstwo Opolanina i awans do kolejnej rundy. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.


Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. MKS Opolanin Opole Lubelskie nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

25 września 2021, godz. 11:50
W niedzielę o zwycięstwo
18 września 2021, godz. 06:42
Do Piotrowic po zwycięstwo
14 września 2021, godz. 12:07
Przełamanie z Orlętami
10 września 2021, godz. 12:01
Weekend z wieloma wydarzeniami

Zobacz wszystkie...