Derby w Pucharze

24 sierpnia 2021, 17:18  

A A A

Mecz o którym można pisać bardzo wiele. Pojedynek drużyn, które rywalizują ze sobą od zawsze. Spotkanie gwarantujące duże emocje. Tak, dobrze państwo myślą.  Derby Powiatu Opolskiego. W środę w Poniatowej Opolanin zagra z tamtejszą Stalą. Mecz odbędzie się w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

Opolanin przystąpi do tego spotkania po dotkliwej porażce z rezerwami Motoru Lublin. Niestety sobotni mecz ewidentnie naszym zawodnikom nie wyszedł. W środę podopieczni Dariusza Bodaka będą potrójnie zmobilizowani. Po pierwsze będą chcieli poprawić humory sobie i kibicom po ostatniej porażce, po drugie awansować do kolejnej rundy, a po trzecie wygrać derby.

Stal Poniatowa to rywal bardzo dobrze znany. Mierzyliśmy się z nim wiele razy. Ostatni raz Opolanin grał ze Stalą w sezonie 2019/20 jeszcze w Klasie Okręgowej. W Poniatowej przegraliśmy 1:2. Do meczu w Opolu Lubelskim nie doszło z powodu pandemii. Stal występuje w Lubelskiej Klasie Okręgowej, po dwóch kolejkach zajmuje w niej drugie miejsce z dorobkiem 6 punktów. W tym sezonie „Stalówka” jeszcze nie przegrała. Zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski.

Faworyt tego spotkania może być tylko jeden, ale pamiętajmy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Poza tym to Puchar Polski, w którym tez nie zawsze wygrywają faworyci. My jednak liczymy na zwycięstwo Opolanina i awans do kolejnej rundy. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych