Historyczny finał

21 maja 2024, 17:05  

A A A

Takiego meczu w Opolu Lubelskim jeszcze nie było. Pierwszy raz w historii naszego klubu zagramy w finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Naszym rywalem będzie trzecioligowa Avia Świdnik. 

Opolanin w niedzielę pokonał w lidze 6:2 Kryształ Werbkowice. Nasz zespół rozgrywki Pucharu Polski LZPN rozpoczął od 3. rundy, pokonując w niej, po rzutach karnych zespół LKS Kamionka. W IV rundzie wygraliśmy za to 6:0 z drużyną Sędziów Piłkarskich Lublin, a w ćwierćfinale pokonaliśmy 6:0 Sygnał Lublin. Do historycznego finału awansowaliśmy po zwycięstwie 4:0 z LKS Wierzchowiska.  

Avia Świdnik występuje w 3 lidze grupie IV. W ostatniej kolejce zespół ze Świdnika przegrał 0:2 z Chełmianką Chełm. Nasi jutrzejsi rywale zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli III ligi. Avia zmagania w Pucharze Polski LZPN rozpoczęła od IV rundy. W drodze do finału zespół ze Świdnika pokonał kolejno Płomień Trzydnik Duży (9:0), KS Cisowiankę Drzewce (5:0) i Górnika II Łęczna (3:0). 

Będę uczulał moich zawodników, aby podeszli na chłodno do tego meczu. Mamy zagrać to co gramy w lidze bez jakiegoś napinania się na rywala z wyższej ligi. Nasza gra wygląda fajnie na własnym boisku. Oby w środę też to tak wyglądało. Na pewno nie pękamy przed nikim. - Podkreśla przed meczem  

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że Avia to zespół na papierze o klasę od nas lepszy. Jednak na boisku nie liczą się znane nazwiska, a zaangażowanie i walka. Tych cech Opolaninowi jutro z pewnością nie zabraknie. W klubie każdy ma świadomość, że to wielka szansa. Już sam finał jest bardzo dużym osiągnięciem, ale wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy o krok od pucharu. Liczymy, że wypełniony po brzegi stadion i głośny doping naszych kibiców pomogą nam w osiągnięciu sukcesu.  

Podczas meczu będzie dostępny sklepik z przekąsami. Planowany jest również grill. Za to dla najmłodszych będzie rozstawiona dmuchana zjeżdżalnia. Liczymy na wysoką frekwencję na trybunach i głośny doping. Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion, aby uniknąć kolejek po bilet. 

Mecz odbędzie się 22 maja na stadionie im. Mariana Drańskiego w Opolu Lubelskim. Początek spotkania o godzinie 17:30. Wejście na stadion będzie możliwy po zakupie biletu. Koszt biletu na puchar to 15 zł. 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych