Król za trzy punkty

08 sierpnia 2021, 16:04  

A A A

Na początek chciałbym wytłumaczyć dlaczego przed sezonem na stronie nie pojawiła się żadna informacja o transferach. Powodem braku  takiej informacji jest to, że nowi zawodnicy zostali zakontraktowani tuż przed początkiem rozgrywek i po prostu nie było zbytnio czasu aby o tym napisać. Na tę chwilę oficjalnie możemy ogłosić cztery transfery. Nowymi zawodnikami Opolanina zostali: Jan Giza, Adrian Rejmak, Sebastian Rejmak i Sebastian Grzelak. Wszyscy czterej w poprzednim sezonie byli zawodnikami Lublinianki. W najbliższym czasie na stronie pojawi się osobny artykuł dotyczący transferów.

Teraz przejdę już do spotkania z Lewartem. W pierwszej połowie było dużo walki, ale nie zabrakło też sytuacji podbramkowych. W 11. minucie piłka trafiła do Jana Górskiego, który szybkim zwodem minął jednego z obrońców i podał do Mateusza Banacha. Banach zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany. Bardzo aktywny pod bramką zespołu z Lubartowa był Kamil Król. Pod koniec pierwszej połowy nasz snajper wreszcie dopiął swego i zdobył pierwszą bramkę w nowym sezonie. Król wygrał pojedynek z obrońcą i znalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem. Nasz doświadczony napastnik bez problemów wykorzystał tę sytuację.

Po przerwie mogliśmy szybko podwyższyć prowadzenie. W 51. minucie Hubert Sałasiński uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Siedem minut później Lewart miał najlepszą sytuację w meczu. Filip Michałów znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Adamczykiem. Jednak "Rambo" zachował w tej sytuacji zimną krew i nie dał się pokonać. Ostatnie 20 minut to już dość wyraźna przewaga zespołu gości, ale nasi zawodnicy skutecznie odpierali ataki przyjezdnych. Opolanin w końcówce przeprowadził kilka kontrataków. Najbliżej szczęścia był Bartłomiej Koneczny. Skrzydłowy przebiegł pół boiska i uderzył z dość trudnej pozycji. Jego strzał obronił jednak bramkarz.

Trener Dariusz Bodak tak podsumował sobotni mecz:

Cieszy wygrana, cieszy 0 z tyłu, cieszą 3 punkty z dobrym zespołem. Zadowolony jestem z postawy zawodników, z ich podejścia, walki, ambicji, pozostawienia zdrowia na boisku. Martwi duża niedokładność, niewymuszone straty piłki, błędy własne, które doprowadziły do nerwowej końcówki. Te błędy i straty doprowadziły do wizualnej przewagi Lewartu w ostatnich 20 minutach, co nas jako drużynę dużo kosztowało. Druga połowa pokazała nam także nad czym musimy jeszcze pracować. Mamy tego świadomość.

Trener skomentował też występ nowych zawodników naszego zespołu:

Grupa nowych zawodników jaka się pojawiła w przerwie letniej wpuściła do zespołu ,,świeżej krwi", ale także podniosła jakość oraz rywalizację. Zawodnicy mają świadomość, że na 18 meczową trzeba teraz zapracować! Zapracować postawą na treningu. W pierwszym meczu zagraliśmy 4 nowymi zawodnikami, więc należy wzmocnienia traktować jako wartość dodaną.

 

Opolanin: Adamczyk – Rodzik (68' Ćwieka), Giza, Górniak, Leziak, Sałasiński, A. Rejmak (77' Grzelak), S. Rejmak (82' Frydecki), Górski (74' Koneczny), Król, Banach (70' Pałka)

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych