O IV lidze, podsumowanie, a także o rywalach cz. 1

27 czerwca 2020, godz. 21:03, 545 wyświetleń  

A A A

Na wstępie chcieliśmy Państwa przeprosić za ciszę, która była widoczna gołym okiem na naszej stronie klubowej. Jest to efekt nawału spraw osobistych, a także zawirowań związanych z pandemią choroby COVID-19. W ostatnich dniach do naszej redakcji dołączyli Mateusz oraz Radek, którzy zapewne dadzą nową świeżość, a także jakość w kontaktach pomiędzy klubem, a kibicami. Fakt ten zapewne ułatwi funkcjonowanie mediów klubowych na każdej płaszczyźnie.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE SEZONU 2019/2020

W poprzednim sezonie zajęliśmy drugie miejsce, które w ostatecznym rozrachunku dało nam upragniony powrót na IV ligowy front. Nie ukrywamy jednak, że dni w których ogłoszone zakończenie rozgrywek 19/20 były dla trenerów, zawodników, a także zarządu bardzo ciężkie. Wszyscy całą zimę ciężko pracowali aby wywalczyć 1 miejsce w lidze i w ostatecznym rozrachunku zdetronizować silny zespół Świdniczanki. Jednak najważniejsze jest to, że w ostatecznym rozrachunku los oddał nam to, co EWENTUALNIE MÓGŁ ZABRAĆ. 43 zdobyte punkty, 14 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażka, dołóżmy do tego stosunek bramek 82-24 ( prawdopodobnie najwięcej strzelonych bramek we wszystkich klasach okręgowych w całym kraju ), a także 13 punktów przewagi nad trzecim w tabeli POM-em Piotrowice. Te liczby robią wrażenie i pokazują, że drużyna trenera Szewca idzie w dobrym kierunku.

IV LIGA W SEZONIE 2020/2021

Tak skomplikowanego systemu rozgrywek w historii IV ligi chyba jeszcze nie było, ale postaramy się to Państwu wyjaśnić.

IV ligę Lubelską w nadchodzącym sezonie tworzą razem 24 ekipy, które zostały podzielone na dwie grupy po 12 zespołów. W rundzie jesiennej, tzw. „zasadniczej” każdy zespół rozegra łącznie 22 spotkania tj. mecz i rewanż każdy z każdym, fakt ten sprawia, że kilka meczów rundy jesiennej będzie musiało być rozegranych na wiosnę 2021 roku. Po rozegraniu powyższej rundy zespoły obydwu grup z miejsc od 1 do 6 włącznie oraz od 7 do 12 utworzą nową grupę odpowiednią mistrzowską oraz spadkową. W rundzie wiosennej zagramy kolejne 12 spotkań, jednak tylko z drużynami które awansowały z drugiej grupy rundy zasadniczej, pomijając spotkania z drużynami, które weszły do rundy wiosennej z naszej grupy. Na pierwszy rzut oka jest to skomplikowane, jednak jedno jest pewne, czeka nas MASA SPORTOWYCH EMOCJI na którą zasługują wszyscy kibice w Opolu Lubelskim.

Z KIM ZAGRAMY?

Ruszamy z cyklem "Z kim zagramy w IV lidze", w którym przedstawimy państwu zespoły z którymi Opolanin zmierzy się w grupie pierwszej IV ligi lubelskiej. Na początek pierwsze cztery zespoły.

 

Lutnia Piszczac

Rok założenia: 1972

Barwy: biało-niebieskie

Stadion: stadion KS Lutnia, Piszczac, Cmentarna 20

Poprzedni sezon

Lutnia Piszczac w poprzednim sezonie zajęła 1. miejsce w klasie okręgowej, grupa Biała Podlaska. Zespół z Piszczaca w 13 spotkaniach zgromadził 30 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka (u siebie: 6 zwycięstw, 1 remis 0 porażek, na wyjeździe 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Lutnią sześciokrotnie, 1 spotkanie wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i w 3 ponieśliśmy porażkę.

 

Bizon Jeleniec

Rok założenia: 1975

Barwy: biało-granatowe

Stadion: stadion miejski „Orlęta”, Łuków, Warszawska 15 (stadion w Jeleńcu jest obecnie remontowany)

Poprzedni sezon

Bizon Jeleniec w poprzednim sezonie zajął 2 miejsce w klasie okręgowej grupa Biała Podlaska. Zespół z Jeleńca w 13 spotkaniach zgromadził 26 punktów, na co złożyło się 7 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka. (u siebie: 4 zwycięstwa, 2 remisy 0 porażek, na wyjeździe: 3 zwycięstwa, 3 remisy oraz 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin nie mierzył się z Bizonem ani razu.

 

Orlęta Łuków

Rok założenia: 1923

Barwy: żółto-czerwone

Stadion: stadion miejski „Orlęta”, Łuków, Warszawska 15

Poprzedni sezon

Orlęta Łuków w poprzednim sezonie zajęły 12. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Łukowa w 16. spotkaniach zgromadził 18 punktów, na co złożyło się 5 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek. (u siebie: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażka, na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 6 porażek)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Orlętami sześciokrotnie, 2 spotkania wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i w 2 ponieśliśmy porażkę.

 

Huragan Międzyrzec Podlaski

Rok założenia: 1926

Barwy: żółto-niebiesko-czerwone

Stadion: MOSiR w Międzyrzeczu Podlaskim, Międzyrzec Podlaski, Pszenna 3

Poprzedni sezon

Huragan Międzyrzec Podlaski w poprzednim sezonie zajął 3. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Międzyrzecza Podlaskiego w 16. spotkaniach zgromadził 33. punkty, na co złożyło się 10 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. (u siebie 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, na wyjeździe 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Huraganem dwukrotnie, 1 spotkanie wygraliśmy i 1 przegraliśmy.

Kolejny cykl już niebawem.


Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. MKS Opolanin Opole Lubelskie nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak komentarzy.

Wiadomości

12 października 2021, godz. 10:53
Dublet Rybaka, zła passa przerwana
09 października 2021, godz. 17:18
Przerwać złą passę
01 października 2021, godz. 13:18
Wyjazd do lidera
27 września 2021, godz. 21:22
Remis w ostatniej akcji

Zobacz wszystkie...