O IV lidze, podsumowanie, a także o rywalach cz. 1

27 czerwca 2020, 21:03  

A A A

Na wstępie chcieliśmy Państwa przeprosić za ciszę, która była widoczna gołym okiem na naszej stronie klubowej. Jest to efekt nawału spraw osobistych, a także zawirowań związanych z pandemią choroby COVID-19. W ostatnich dniach do naszej redakcji dołączyli Mateusz oraz Radek, którzy zapewne dadzą nową świeżość, a także jakość w kontaktach pomiędzy klubem, a kibicami. Fakt ten zapewne ułatwi funkcjonowanie mediów klubowych na każdej płaszczyźnie.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE SEZONU 2019/2020

W poprzednim sezonie zajęliśmy drugie miejsce, które w ostatecznym rozrachunku dało nam upragniony powrót na IV ligowy front. Nie ukrywamy jednak, że dni w których ogłoszone zakończenie rozgrywek 19/20 były dla trenerów, zawodników, a także zarządu bardzo ciężkie. Wszyscy całą zimę ciężko pracowali aby wywalczyć 1 miejsce w lidze i w ostatecznym rozrachunku zdetronizować silny zespół Świdniczanki. Jednak najważniejsze jest to, że w ostatecznym rozrachunku los oddał nam to, co EWENTUALNIE MÓGŁ ZABRAĆ. 43 zdobyte punkty, 14 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażka, dołóżmy do tego stosunek bramek 82-24 ( prawdopodobnie najwięcej strzelonych bramek we wszystkich klasach okręgowych w całym kraju ), a także 13 punktów przewagi nad trzecim w tabeli POM-em Piotrowice. Te liczby robią wrażenie i pokazują, że drużyna trenera Szewca idzie w dobrym kierunku.

IV LIGA W SEZONIE 2020/2021

Tak skomplikowanego systemu rozgrywek w historii IV ligi chyba jeszcze nie było, ale postaramy się to Państwu wyjaśnić.

IV ligę Lubelską w nadchodzącym sezonie tworzą razem 24 ekipy, które zostały podzielone na dwie grupy po 12 zespołów. W rundzie jesiennej, tzw. „zasadniczej” każdy zespół rozegra łącznie 22 spotkania tj. mecz i rewanż każdy z każdym, fakt ten sprawia, że kilka meczów rundy jesiennej będzie musiało być rozegranych na wiosnę 2021 roku. Po rozegraniu powyższej rundy zespoły obydwu grup z miejsc od 1 do 6 włącznie oraz od 7 do 12 utworzą nową grupę odpowiednią mistrzowską oraz spadkową. W rundzie wiosennej zagramy kolejne 12 spotkań, jednak tylko z drużynami które awansowały z drugiej grupy rundy zasadniczej, pomijając spotkania z drużynami, które weszły do rundy wiosennej z naszej grupy. Na pierwszy rzut oka jest to skomplikowane, jednak jedno jest pewne, czeka nas MASA SPORTOWYCH EMOCJI na którą zasługują wszyscy kibice w Opolu Lubelskim.

Z KIM ZAGRAMY?

Ruszamy z cyklem "Z kim zagramy w IV lidze", w którym przedstawimy państwu zespoły z którymi Opolanin zmierzy się w grupie pierwszej IV ligi lubelskiej. Na początek pierwsze cztery zespoły.

 

Lutnia Piszczac

Rok założenia: 1972

Barwy: biało-niebieskie

Stadion: stadion KS Lutnia, Piszczac, Cmentarna 20

Poprzedni sezon

Lutnia Piszczac w poprzednim sezonie zajęła 1. miejsce w klasie okręgowej, grupa Biała Podlaska. Zespół z Piszczaca w 13 spotkaniach zgromadził 30 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka (u siebie: 6 zwycięstw, 1 remis 0 porażek, na wyjeździe 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Lutnią sześciokrotnie, 1 spotkanie wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i w 3 ponieśliśmy porażkę.

 

Bizon Jeleniec

Rok założenia: 1975

Barwy: biało-granatowe

Stadion: stadion miejski „Orlęta”, Łuków, Warszawska 15 (stadion w Jeleńcu jest obecnie remontowany)

Poprzedni sezon

Bizon Jeleniec w poprzednim sezonie zajął 2 miejsce w klasie okręgowej grupa Biała Podlaska. Zespół z Jeleńca w 13 spotkaniach zgromadził 26 punktów, na co złożyło się 7 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka. (u siebie: 4 zwycięstwa, 2 remisy 0 porażek, na wyjeździe: 3 zwycięstwa, 3 remisy oraz 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin nie mierzył się z Bizonem ani razu.

 

Orlęta Łuków

Rok założenia: 1923

Barwy: żółto-czerwone

Stadion: stadion miejski „Orlęta”, Łuków, Warszawska 15

Poprzedni sezon

Orlęta Łuków w poprzednim sezonie zajęły 12. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Łukowa w 16. spotkaniach zgromadził 18 punktów, na co złożyło się 5 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek. (u siebie: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażka, na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 6 porażek)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Orlętami sześciokrotnie, 2 spotkania wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i w 2 ponieśliśmy porażkę.

 

Huragan Międzyrzec Podlaski

Rok założenia: 1926

Barwy: żółto-niebiesko-czerwone

Stadion: MOSiR w Międzyrzeczu Podlaskim, Międzyrzec Podlaski, Pszenna 3

Poprzedni sezon

Huragan Międzyrzec Podlaski w poprzednim sezonie zajął 3. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Międzyrzecza Podlaskiego w 16. spotkaniach zgromadził 33. punkty, na co złożyło się 10 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. (u siebie 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, na wyjeździe 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażka)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Huraganem dwukrotnie, 1 spotkanie wygraliśmy i 1 przegraliśmy.

Kolejny cykl już niebawem.

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych