O rywalach w IV lidze, część II.

02 lipca 2020, 21:55  

A A A

Opolanin Opole Lubelskie wrócił do IV ligi po 4. sezonach. W związku z tym przygotowaliśmy dla państwa cykl „Z kim zagramy w IV lidze”. Dzisiaj druga część, w której przedstawiamy kolejne cztery zespoły.

Włodawianka Włodawa

Rok założenia: 1923

Barwy: niebiesko-czerwone

Stadion: stadion miejski im. Edmunda Świtki, Włodawa, Al. Piłsudskiego 28

Poprzedni sezon

Włodawianka Włodawa w poprzednim sezonie zajęła 2. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Włodawy w 16. spotkaniach zgromadził 36. punktów, na co złożyło się 12. zwycięstw i 4. porażki. (u siebie: 7 z. 0 r. 1 p., na wyjeździe: 5 z. 0 r. 3 p.)

W XXI wieku Opolanin mierzył się z Włodawianką ośmiokrotnie, 2. spotkania wygraliśmy, 3. zremisowaliśmy i w 3. ponieśliśmy porażkę.

 

Sparta Rejowiec Fabryczny

Rok założenia: 1966

Barwy: zielono-biało-czerwone

Stadion: stadion miejski im. Kazimierza Górskiego, Rejowiec Fabryczny, Lubelska 18

Poprzedni sezon

Sparta Rejowiec Fabryczny w poprzednim sezonie zajęła 11. miejsce w IV lidze lubelskiej. Zespół z Rejowca Fabrycznego w 15. spotkaniach zgromadził 18. punktów, na co złożyły się 4. zwycięstwa, 6. remisów i 5. porażek. (u siebie 2 z. 4 r. 1 p., na wyjeździe: 2 z. 2 r. 4 p.)

W XXI wieku Opolanin mierzył się ze Spartą sześciokrotnie, 1. spotkanie wygraliśmy, 3. zremisowaliśmy i w 2. ponieśliśmy porażkę.

 

Start Krasnystaw

Rok założenia: 1944

Barwy: niebiesko-biało-czerwone

Stadion: stadion miejski w Krasnymstawie, Krasnystaw, Mostowa 26

Poprzedni sezon

Start Krasnystaw w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w klasie okręgowej grupa: Chełm. Zespół z Krasnegostawu w 13. spotkaniach zgromadził 29. punktów, na co złożyło się 8. zwycięstw i 5. remisów. (u siebie 5 z. 2 r. 0 p., na wyjeździe 3 z. 3 r. 0 p.)

W XXI wieku Opolanin mierzył się ze Startem dwukrotnie, w obu spotkaniach ponieśliśmy porażkę

POM-ISKRA Piotrowice

Rok założenia: 1972

Barwy: zielono-czerwone

Stadion: stadion miejski w Bychawie, Bychawa, Sportowa 6 (stadion gminny w Piotrowicach nie spełnia wymogów licencyjnych)

Poprzedni sezon

POM-ISKRA Piotrowice w poprzednim sezonie zajął 3. miejsce w lidze okręgowej grupa: Lublin. Zespół z Piotrowic w 16. spotkaniach zgromadził 30. punktów, na co złożyło się 9. zwycięstw, 3. remisy i 4. porażki. (u siebie 5 z. 1 r. 3 p., na wyjeździe 4 z. 2 r 1 p.)

Drużyna z Piotrowic to dobrze znany nam zespół wielokrotnie mierzyliśmy się z nią w lubelskiej klasie okręgowej. W XXI wieku Opolanin mierzył się z POM-em w rozgrywkach ligowych 23. razy, 10. spotkań wygraliśmy, 6. zremisowaliśmy i w 7. ponieśliśmy porażkę.

Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych