Rozpoczynamy piłkarską wiosnę

13 marca 2021, godz. 15:59, 368 wyświetleń

Na wstępie chcielibyśmy przeprosić Państwa za tak długi brak nowych wpisów na stronie. Przyczyną tego był nawał spraw osobistych. Teraz stroną zajmie się głównie Mateusz. W miarę możliwości w tej rundzie będziemy zamieszczać regularnie informacje na temat spotkań.

Zimowe sparingi i transfery

W zimowym okresie przygotowawczym rozegraliśmy sześć sparingów. Oto wyniki gier kontrolnych:

Opolanin 6:2 Wisła II Puławy

Opolanin 3:2 Górnik II Łęczna

Opolanin 2:2 Lublinianka

Opolanin 4:3 Avia II Świdnik

Opolanin 3:3 Alit Ożarów

Opolanin 1:3 Powiślanka Lipsko

Jeśli chodzi o transfery to:

Przyszli

Pomocnik - Jan Górski  ( Motor Lublin)

Odeszli

Pomocnik - Dominik Banach (transfer definitywny – Radomiak Radom)

Napastnik – Filip Drozd (transfer definitywny – Ruch Popkowice)

Obrońca – Mateusz Matysiak (transfer definitywny – Orzeł Urzędów)

Ponadto do Orła Urzędów zostali wypożyczeni:

Bartłomiej Borowiak

Krzysztof Kwiecień

Kacper Gajewski

Konrad Ćwieka

Klub postanowił również rozwiązać drużynę rezerw.

O sparingach, transferach i rundzie wiosennej w wywiadzie dla Opolska tv opowiedział trener naszego zespołu - Daniel Szewc.

Runda wiosenna

Piłkarska wiosna zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza w trzech najbliższych spotkaniach możemy spodziewać się emocji sięgających zenitu. Spotkania z Lutnią Piszczac, Górnik II Łęczna i Włodawianką Włodawa zadecydują o tym, czy Opolanin zagra w grupie mistrzowskiej czy spadkowej.

Opolanin po 19 rozegranych kolejkach zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 27  punktów. Nasz najbliższy rywal  Lutnia Piszczac plasuje się na siódmej pozycji z takim samym dorobkiem punktowym.

Mecz z Lutnią Piszczac odbędzie się już w najbliższą  niedzielę, 14. marca o godzinie 13:00. Spotkanie z powodu pandemii odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisje meczu przeprowadzi Opolska tv. Wszystkich serdecznie zapraszamy do oglądania!

Link do jutrzejszego spotkania