Walczymy o finał

07 maja 2024, 17:30  

A A A

Przed nami walka o finał Pucharu Polski LZPN. Jutro zmierzymy się na wyjeździe z LKS Wierzchowiska. 

Opolanin w niedzielę pokonał w lidze 4:0 Start Krasnystaw. Nasz zespół rozgrywki Pucharu Polski LZPN rozpoczął od 3. rundy, pokonując w niej, po rzutach karnych zespół LKS Kamionka. W IV rundzie wygraliśmy za to 6:0 z drużyną Sędziów Piłkarskich Lublin, a w ćwierćfinale pokonaliśmy 6:0 Sygnał Lublin. 

LKS Wierzchowiska występuje na co dzień w Klasie A grupie Lublin III. Nasi jutrzejsi rywale po 19. kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Co ciekawe w tym roku zespół z Wierzchowisk jeszcze nie przegrał. W ostatniej kolejce LKS wygrał 4:2 z Perłą Mełgiew. Zespół z Wierzchowisk swoją przygodę w Pucharze Polski rozpoczął już od 1. rundy. W drodze do półfinału LKS wyeliminował kolejno LKS Poniatowa (3:1), Orion Niedrzwica (4:3), Granit Bychawa (2:1), Victoria Rybczewice (3:0) oraz Stal Poniatową (3;3 k. 3:2).  

Jutro możemy zapisać się w 75-letniej historii Opolanina. Po raz pierwszy w naszej historii możemy awansował do finału Pucharu Polski LZPN. Żeby to się stało, musimy jutro po prostu wygrać. Patrząc na ostatnie wyniki i formę, w jakiej jest nasz zespół, niewątpliwie to my będziemy zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nie możemy jednak zlekceważyć przeciwnika. Pamiętajmy, że w poprzedniej rundzie LKS pokonał naszego ligowego rywala Stal Poniatową, pomimo że przegrywał dwiema bramkami.  

Nie lekceważymy rywala. Chcemy zagrać w tym meczu jak najlepiej i awansować do finału. Na pewno będzie kilka zmian w składzie. W niedzielę czeka nas mecz ze Stalą Poniatowa. Chcemy wygrać zarówno mecz pucharowy, jak i derby. - powiedział przed meczem trener Daniel Koczon  

Na koniec jeszcze kilka ciekawostek o naszym jutrzejszym rywalu. Zespół z Wierzchowisk bierze udział w Pucharze Polski LZPN po raz pierwszy od sezonu 2015/16. Dojście do półfinału tych rozgrywek w obecnych rozgrywkach jest ich największym sukcesem. Z LKS-em graliśmy w sezonie 2011/12 w Lubelskiej Klasie Okręgowej. W Opolu Lubelskim padł bezbramkowy remis, za to w Wierzchowiskach wygraliśmy 3:0. Miejmy nadzieję, że jutro powtórzymy wynik sprzed dwunastu lat. W zespole z Wierzchowisk występuje Krystian Pusiak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Opolanina.  

Mecz odbędzie się 8 maja na stadionie w Wierzchowiskach. Początek meczu o godzinie 17:30. Wynik podamy na naszym Facebooku. 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych