Wracamy do gry. Wywiad z trenerem i zapowiedź rundy

17 marca 2023, 13:21  

A A A

Rozpoczynamy piłkarską wiosnę! Przed nami bardzo ciężka walka o utrzymanie. Jednak zimą nasz zespół przygotował się jak najlepiej aby osiągnąć cel jakim jest utrzymanie w IV lidze. W rundzie zasadniczej do rozegrania zostały nam trzy spotkania. Potem czeka nas walka w grupie spadkowej. W sumie do rozegrania zostało nam 13 spotkań. Każde będzie trudne, ale ten zespół stać na zwycięstwo w każdym z nich. 

Czas na zapowiedź piłkarskiej wiosny, podczas której na pewno emocji nie zabraknie.

Na początek prezentujemy rozmowę z trenerem Danielem Koczonem:

Jaka atmosfera panuje w zespole przed rozpoczęciem rundy wiosennej?

Nastroje są bardzo bojowe. W zespole dawno nie było tak dobrej atmosfery. 

Jak oceni Pan zimowy okres przygotowawczy. Czy udało się zrealizować wszystko, co zakładał Pan sobie przed okresem przygotowawczym? 

Jeśli chodzi o treningi, to pogoda trochę pokrzyżowała nam plany i kilka jednostek treningowych musieliśmy odwołać. Poza tym wypadły nam dwa sparingi. Mecz w Ożarowie z Powiślanką Lipsko w ogóle się nie odbył, a ostatni sparing ze Spartą Rejowiec został zakończony w 55. minucie z powodu śnieżycy. Żałuję, że tylko jeden sparing udało nam się zagrać na naturalnej nawierzchni. 

Przed nami ciężka walka o utrzymanie. Jaki ma Pan plan na to, żeby nas zespół pozostał w IV lidze? 

Plan jest jeden. W każdym meczu musimy dać z siebie wszystko. Przed nami trzynaście spotkań, każde to dla nas taki mały finał. Zawsze musimy być skoncentrowani i zaangażowani na sto procent, bo bez tego będzie nam ciężko. 

Utrzymanie to cel nadrzędny. Jednak czy również jest plan, aby stopniowo wprowadzać do zespołu młodych zawodników z naszej szkółki?  

To zależy, jak będzie się to wszystko układać. Trenują z nami młodzi zawodnicy ze szkółki Opolanina. Ja jestem za tym, aby jak najszybciej ich wprowadzać do pierwszego zespołu. Chłopaki z Opola powinni łapać doświadczenie w IV lidze. Ja nikogo nie skreślam. Chcę wprowadzać opolską młodzież do drużyny, ale musimy zaczekać na to, co nam pokażą pierwsze trzy, cztery mecze. 

Pierwszy mecz o punkty rozegramy na wyjeździe z Bugiem Hanna. Jest to ostatnia drużyna w tabeli, z którą jednak przegraliśmy jesienią. Wydaje się, że zdobycie trzech punktów to obowiązek.  

Wiadomo, że musimy wygrać ten mecz. Jednak zimą wszystkie drużyny, które będą walczyć o utrzymanie, wzmocniły się. Każdy będzie chciał utrzymać się w IV lidze. To, że Bug Hanna jest na ostatnim miejscu, nie oznacza, że w sobotę czeka nas łatwe spotkanie. 

 

Zimą w naszym zespole nastąpiło kilka zmian. Na ten moment z Opolanina odeszło czterech zawodników: 

Kacper Walicki (MKS Victoria Parczew) 

Patryk Nieradko (brak informacji) 

Jakub Korpysa (LKS Perła Złotokłos) 

Michael Okafor (brak informacji) 

 

Do tej pory szeregi Opolanina zasilili: 

Mateusz Misztal (Granit Bychawa) 

Kacper Lipiński (Orlęta Łuków) 

Jakub Sobstyl (Świdniczanka Świdnik) 

Karol Banachiewicz (GLKS Głusk) 

Nie są to jednak wszystkie transfery do klubu. O reszcie poinformujemy w najbliższym czasie. 

 

Podopiecznym Daniela Koczona udało się w pełni rozegrać pięć sparingów. Cztery wygraliśmy i w jednym ponieśliśmy porażkę. Oto wyniki tych spotkań: 

Opolanin 1:2 POM Iskra Piotrowice 

Opolanin 5:1 Unia Bełżyce 

Opolanin 2:1 LKS Stróża 

Opolanin 3:0 Gracja Tczów 

Opolanin 3:0 Stal Kraśnik 

 

Wyniki sparingów napawają optymizmem, ale wszystko zweryfikuje boisko. Już jutro zagramy na wyjeździe z Bugiem Hanna. Nasz najbliższy rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jednak o trzy punkty będziemy musieli mocno się postarać. Bug zimą również się wzmocnił i choć szanse na utrzymanie ma czysto iluzoryczne, to na pewno będzie chciał wygrać. My jednak skupiamy się na sobie. Do Hanny jedziemy po trzy punkty i inny scenariusz nie wchodzi w grę. 

Jak wspominałem wyżej, Bug zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli IV ligi grupy pierwszej z dorobkiem 4 punktów. Nasi najbliżsi rywale jesienią wygrali jedno spotkanie, jedno zremisowali i trzynaście przegrali. 

Opolanin jesień zakończył na ósmym miejscu w tabeli. Nasz zespół do tej pory zgromadził 12 punktów. Jesienią wygraliśmy cztery spotkania i jedenaście przegraliśmy.  

Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca na stadionie „Leśnym” w Hannie. Początek spotkania o godzinie 14:00. Wynik podamy na naszym Facebooku. 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych