Wygrana z POM-em.

17 sierpnia 2020, 17:56  

A A A

Na koniec ciężkiego tygodnia podczas którego w przeciągu 7 dni rozegraliśmy trzy mecze, do Opola Lubelskiego przyjechała POM Iskra Piotrowice. Z drużyną POM-u mierzyliśmy się w poprzednich sezonach w lubelskiej klasie okręgowej. W czterech ostatnich potyczkach z drużyną z Piotrowic wygraliśmy cztery razy. W sobotę podopieczni Daniela Szewca chcieli podtrzymać dobrą serię z tym rywalem.
 
Pierwsze minuty sobotniego spotkania były dość spokojne. W 8. minucie z rzutu wolnego uderzył Filip Drozd, jednak czujny na linii bramkowej był bramkarz gości. W następnych minutach ataki Opolanina przybierały na sile i w końcu w 16. minucie nasza ekipa zdobyła bramkę. Swojego czwartego gola w tym sezonie zdobył Dominik Banach. Osiem minut po bramce Opolanina na stadionie przy Kolejowej 17 mógł być już remis. POM Iskra miała rzut karny, do piłki podszedł Rafał Bartoszcze. Kapitan przyjezdnej drużyny uderzył mocno, ale jego intencje wyczuł Miłosz Szczepański i obronił rzut karny. W następnych minutach mecz przebiegał w dość spokojnym tempie aż do 41. minuty. Wtedy to, nasz super-snajper Filip Drozd podwyższył prowadzenie. Opolanin mógł schodzić do szatni przy jeszcze wyższym prowadzeniu, ale tuż przed przerwą świetnej sytuacji nie wykorzystał Kamil Król.
 
Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje. Zespół gości najlepszą szansę w drugiej połowie miał w 57. minucie. Zawodnicy POM-u dwukrotnie próbowali zaskoczyć Szczepańskiego, jednak nasz bramkarz nie dał się tego popołudnia pokonać. Z naszej strony dwie bardzo dobre sytuacje zmarnowali Bartłomiej Koneczny i Anton Lutsyk więc Opolanin wygrał z POM-em tylko 2:0.
Dzięki temu zwycięstwu Opolanin cały czas pozostaje liderem IV ligi lubelskiej grupy 1. W następnej kolejce czeka nas trudny wyjazd do Końskowoli z tamtejszym Powiślakiem, który zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli. Choć będzie ciężko to na pewno powalczymy w tym meczu o pełną pulę i utrzymanie fotela lidera.
 
Opolanin: Adamczyk – Wesołowski, Matysiak, Siudy, Rodzik (46 Leziak), Lucyk, Sałasiński, D. Banach, Szewc (90 Pałka), F. Drozd, Król (75 Koneczny).
 
tekst: Mateusz Bartoszek
 
Emil Mazurkiewicz

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych