Wywiad z trenerem Dariuszem Bodakiem

26 lipca 2021, 11:06  

A A A

1. Jaka atmosfera panuje w drużynie na początku przygotowań do nowego sezonu?
 
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zastałem na miejscu, w szatni, w drużynie, na  treningach. Wiadomo że zawodnicy długo oczekiwali w niepewności na nowego trenera, przewijały się im różne nazwiska, a moje pojawiło się dla nich jako ostatnie i tak naprawdę zespół został postawiony przed faktem mojej osoby praktycznie z treningu na trening. Od razu zabraliśmy się do wzmożonej pracy, kilku miejscowych zawodników znałem już z przeszłości, dodatkowo zastałem tutaj także grupę zawodników z KS Lublinianka, więc dosyć łatwo udało mi się nawiązać wspólny język z drużyną, Liczę na owocna współpracę.
 
2. Jak będą wyglądać przygotowania do sezonu? Z kim planujemy rozegrać sparingi? Na jakie elementy gry będzie Pan kładł głównie nacisk podczas treningów?
 
Tak naprawdę do ligi pozostało mało czasu, więc nie marnujmy żadnej chwili na treningach. Chcielibyśmy się skupić na szybkości i dokładności podejmowanych decyzji, współpracy na boisku, a przede wszystkim spróbować znaleźć  dla części zawodników nowych pozycji, tak aby móc ich lepiej wykorzystywać dla dobra zespołu. Mój poprzednik pozostawił mi solidne fundamenty pod dobrą grę w lidze, którą będziemy chcieli z meczu na mecz doskonalić. Pozostało nam 2 sparingi: z Wisłą II Puławy i Alitem Ożarów.
 
3. Jaki styl chciałby Pan aby prezentowała drużyna Opolanina pod Pana wodzą?
 
Będziemy starali się dążyć do posiadania piłki, aby móc decydować o boiskowych wydarzeniach. Jeśli uda nam się w pełni wykorzystać potencjał zespołu, dodać do tego zwiększoną dokładność i dyscyplinę taktyczną to postaramy się walczyć w każdym meczu o zwycięstwo.
 
4. Jaki jest główny cel na nadchodzący sezon? 
 
Jeszcze nie było czasu aby z drużyną taki obrać. Dopiero poznajemy siebie wzajemnie, jednak myślę, że wszyscy w Klubie mamy podobne odczucia i oczekiwania w stosunku do ligi.
Cel główny, jak podejrzewam dla większości drużyn w naszej lidze to złapanie się do grupy mistrzowskiej. Podstawą do niego jest regularne punktowanie w lidze. Mam także nadzieję, że uda nam się wypracować ciekawy charakterystyczny styl, który docenią kibice i przeciwnicy.
 
 
Wywiad przeprowadził: Mateusz Bartoszek
 
 
Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych