Zaczynamy rundę finałową

15 kwietnia 2023, 15:19  

A A A

Pora na najważniejszą fazę sezonu. Przed nami 10 meczów w grupie spadkowej. Czeka nas ciężka walka o utrzymanie, ale wszystko jest w naszych rękach, a raczej nogach. W niedzielę u siebie podejmiemy zespół POM Iskra Piotrowice. 

POM w rundzie zasadniczej zgromadził 14 punktów, na które złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 12 porażek. Zespół z Piotrowic na początku zmagań w grupie spadkowej zajmuje szóste miejsce w tabeli. 

Opolanin po rundzie zasadniczej ma na swoim koncie 15 punktów. Nasz zespół wygrał do tej pory 5 spotkań i 13 przegrał. Opolanin zajmuje obecnie piąte miejsce w grupie spadkowej. 

Jeszcze kilka dni temu nie było pewne czy niedzielny mecz w ogóle się odbędzie. Przed świętami wszystkie kluby grupy spadkowej sprzeciwiły się zmianie regulaminu rozgrywek przez Lubelski Związek Piłki Nożnej i ogłosiły, że nie wznowią rozgrywek. We wtorek jednak klubu i związek poszły na kompromis i runda finałowa wystartuje zgodnie z planem. Ostatecznie w tym sezonie z IV ligi lubelskiej spadnie pięć zespołów (jak zostało to ustalone przed sezonem). Jednak z Klas Okręgowych awansuje również pięć zespołów (dwa z Lubelskiej Klasy Okręgowej). W rezultacie w przyszłym sezonie w IV lidze występować będzie 19 zespołów bez podziału na grupy. Miejmy nadzieję, że wśród tych drużyn będzie również Opolanin. 

W grupie spadkowej, oprócz naszego zespołu, zagrają również: Powiślak Końskowola, Górnik II Łęczna, Orlęta Łuków, Bug Hanna (z grupy I) oraz POM Iskra Piotrowice, Grom Różaniec, Sparta Rejowiec Fabryczny, Kryształ Werbkowice, Błękitni Obsza (z grupy II). W rundzie finałowej Opolanin zagra mecz i rewanż z drużynami z drugiej grupy.  

Z POM Iskra Piotrowice zagramy w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 16:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion! 

Mateusz Bartoszek

Komentarze

Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych